Заголовок тимчасово відсутній
Зараз при спробі зареєструвати акцизну накладну п-ву знову повідомлено про відсутність ліцензії, а в податковій повідомили, що до кінця жовтня потрібно сплатити 2 платіжі і далі брати нову ліцензію. Прошу дати оцінку законністі дій подат
Це питання було дуєе докладно розглянуте у відео https://7eminar.ua/events/4216/9405
Зараз існує унікальна ситуація, коли діють одночасно два закони - Закон 481 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/481/95-%D0%B2%D1%80 та Закон 3817.https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3817-20?find=1&text=780#n1322
27 липня 2024 року набув чинності Закон України від 18.06.2024 № 3817-IX, який стосується питань ліцензування й організації обігу підакцизних товарів. Взаємодію між обома законами встановлюють Перехідні положення цього закону.
Закон встановлює особливий період., який починається з дня введення воєнного стану і закінчується днем набрання чинності законом № 3817 – тобто з 24.02.2022 р. до 27.07.2024 р.
За вимогами заакону 481, який не втратив чингості, якщо у вас закінчився в період воєнного стану термін дії ліцензії або ви прострочили сплату чергового платежу, то ваша ліцензія вважається чинною. Стаття 18 Закону № 481, який не втратив чинності, дозволяє нічого не робити в цій ситуації: користуватися своєю або нечинною ліцензією, або ліцензією із простроченими платежами, і лише пам'ятати про те, що протягом 30 днів після припинення або скасування воєнного чи надзвичайного стану потрібно зробити відповідні дії щодо продовження ліцензії чи сплати чергових платежів. Але, на нього накладаються вимоги закону 3817: Слід зробити конкретні кроки щодо впорядкування ліцензій, передбачені Законом № 3817 саме для такого особливого періоду.
У разі, якщо строк дії ліцензії закінчився в особливий період,
до 27 жовтня 2024 року необхідно:
подати заяву на отримання нової ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності у порядку, визначеному Законом № 481;
заплатити несплачені платежі, причому за весь період, коли їх не сплачували, в тому числі до останнього дня третього місяця, наступного за місяцем, в якому набрав чинності Закон № 3817 або до дня отримання нової ліцензії.
п. 6 р. XIII «Перехідні положення» Закону № 3817 - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3817-20?find=1&text=780#n2199
Дії податковох відповідають чинному законодавству, зокрема зазначеному вище пункту.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Дії після оренди земельної ділянки з правом викупу
Розрахунок лікарняних: нюанси обчислення за відпрацьовані дні
Заправка вантажного авто дизпальним паливом з особистого автомобіля директора
Яка інформація вказується в ТТН для місця зберігання
Чи потрібно вказувати вартість давальницької сировини в документах
ПДВ: Як правильно оформити накладну при частковій оплаті
Документи для надання благодійної допомоги та бухгалтерський облік
Коригування ПДВ при відвантаженні соняшнику за різними цінами
Обчислення лікарняних: чи враховувати квітень у розрахунку
Виплата зарплати в червні: дотримання термінів і правил
Перевірка правильності складання акту та податкової накладної на послуги
Чи може ресторан здавати готівку до банку два рази
Завершення оренди землі: коли подавати декларацію єдиного податку
ПДВ при передоплаті за товар від нерезидента без розмитнення
Закупівля фріону 134А: облік, звітність, навчання та сертифікати
Розрахунок оплати лікарняного по догляду за дитиною працівниці
Обмеження на утримання із заробітної плати: юридичні нюанси
Переведення директора з основного місця роботи на сумісництво
Звітність для ФОП без працівників та з доходами КІК
Коли і яку звітність треба подати? працівників не мав, діяльності не було.
Але отримує доходи кік ( має пільгу по розміру доходу)
Чи треба прдавв…

