Заголовок тимчасово відсутній
Підприємство володіє земельними ділянками та оренду деякі. Так само з нерухомим майном. Зробили витяг (Інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно) як правильно подати звіти (річні звіти) і звірити з витягом? Який порядок подання?
Декларація з плати за землю та декларація з податку на нерухоме майно подаються раз на рік - до 20 лютого. Так,ю декларації на 2024 рік треба було подати до 20 лютого 2024 року. В них розраховується річна сума податку. Причому з земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності подаються окремі декларації. І з плати за землю і з податку на нерухомість декларації подаються до ДПС за місцем розташування землі і нерухомості.
Якщо буде подавати декларації зараз, то за несвочасне подання буде нарахований штарф у розмірі 340 грн за кожну декларацію (п. 120.1 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/ed20240401#n2399).
Щоб не було штрафу за несоєчасну сплату податків податки за періоди, що минули (для земельного податку це періоди січень-травень 2024 року, для податку на нерухомість за 1 квартал), податки слід сплатити до подання декларацій.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


