Ви дізнаєтесь:
- За який період здійснюється перевірка ПФУ
- Які документи може затребувати ПФУ для перевірки
- Про найпоширеніші помилки та їх наслідки
Пенсійний фонд в межах своїх повноважень може здійснювати суцільну перевірку без строку давності. Про мету та перелік документів, які можуть бути затребуваними читайте у публікації
Період перевірки ПФУ
Пенсійні фонди на сьогодні перевіряють періоди, які далекі до 2023 року, так і період 2023 та 2024 років. Як правило, перевірка здійснюється починаючи з дати останньої перевірки Фонду соціального страхування (ФСС). Свого часу (при переході контролю нарахувань від ФСС до ПФУ) страхові справи страхувальників не встигли коректно передати до Пенсійного фонду і Пенсійні фонди в деяких випадках не мають історії попередніх періодів. Як результат – з метою формування справи ПФУ звертається до страхувальника з метою отримання копій всіх актів, які були підписані з ФСС.
Перелік документів, які перевіряє ПФУ
Особливу увагу перевіряючи приділяють перевірці паперових лікарняних, а саме: правильність прізвища, ім’я та по батькові. Щодо інших документів, які представники ПФУ вимагають від страхувальника в ході перевірки, варто зазначити, що перелік документів ніким не затверджений. Тому, як правило, перевіряють документи, на підставі яких здійснювалися відповідні нарахування.
Наприклад, якщо Пенсійний фонд перевіряє пільгові пенсії особи, яка йде на пільгову пенсію, перевіряються:
-
всі документи від моменту, коли особа була прийнята,
-
вся її історія,
-
всі перейменування посад,
-
накази про нарахування відповідних виплат, доплат, атестація тощо.
Причому для перевірки вимагають надання всіх документів без обмеження строку.
Мета перевірок
Основна мета перевірки первинних документів – підтвердження нарахування заробітної плати, з якої сплачено ЄСВ. В такому випадку перелік документів достатньо великий:
-
лікарняні,
-
штатні розписи,
-
всі накази про доплати,
-
надбавки,
-
премії,
-
матеріальну допомогу,
-
тощо.
Найпоширенішою помилкою є визначення страхового стажу для застосування відсотків з метою нарахування виплат. Результатом є перерахунок помилково нарахованих сум та здійснення донарахування.
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.