Ви дізнаєтесь:
- Які типи об'єднаної звітності можна подати до 9 лютого
- Як виправити помилки, допущені при поданні звітності в різні періоди
- Які помилки виправити неможливо
Строк подання об’єднаної звітності
Єдина звітність з ЄСВ, ПДФО та військового збору за четвертий квартал подається до 9 лютого 2024 року. Тобто за четвертий квартал, окремо за рік не подається.
Які типи звітності можемо подати до 9 лютого 2024 року? Тип «Звітний», тобто ми подаємо розрахунок з типом «Звітний», якщо ви перший раз звітуєтеся за четвертий квартал. Також ви можете подати «Звітний новий». Коли подається звітний новий? Коли ви подали уже звіт з типом «Звітний», подивилися на звіт, спохватилися, побачили якусь помилку, сумову не сумову, в додатку Д1 (в основному я буду говорити про додаток Д1), вам треба виправити цю помилку, тоді ви подаєте «Звітний новий». Не ще раз «Звітний», а потім знову «Звітний». Ні, так ви не зможете подати, навіть програма вам не повинна пропустити. Ви подали «Звітний», подивилися, що ви припустились помилки, потім подаєте «Звітний новий».
Але коли ви подаєте звіт з типом «Звітний новий», знаєте що ви маєте зробити? Ви маєте подати тільки ту інформацію, яку треба відкоригувати. Наголошую, тільки ту інформацію, яку вам треба відкоригувати, а не всю підряд, не весь звіт з типом «Звітний» повторювати, такого не робіть. Є помилка – ви у звіті з типом «Звітний новий» тільки подаєте ту інформацію, яку треба відкоригувати, яку треба виправити. Тут зрозуміло. І ось цих звітів з типом «Звітний новий» можете подавати до 9 лютого хоч кожен день. Тільки правильно номера розрахунків ставите. Ну програма, швидше за все ви подаєте через програми подання звітності, вам програма підкаже, який розрахунок, що там з нумерацією. Далі, наступне. Також можна подати за четвертий, я сказала «Звітний» і «Звітний новий».
Також в цей період ви можете подавати уточнюючі звіти, але уже за попередні квартали, за третій квартал, за другий квартал. Але якщо є можливість, то ви можете виправити, наприклад, помилку. Ви, наприклад зайво нарахували ЄСВ або навпаки забули нарахувати ЄСВ за, припустимо, третій чи за другий квартал, ви цілком можете це виправлення показати у звіті з типом «Звітний» за четвертий квартал. У звіті з типом «Звітний» за четвертий квартал ви по людині показуєте (наприклад, не зробили дотяжку ЄСВ до мінімалки за другий квартал) з кодом типу нарахувань 2, зазначаєте прізвище, ім'я, по батькові, тобто людину по якій ви робите дотяжку ЄСВ до мінімалки, і показуєте з кодом типу нарахувань і необхідну суму, яку треба, як то кажуть, дотягнути до мінімалки, щоб людині той чи інший місяць врахувався до страхового стажу. Зрозуміли? Можна виправити у звіті з типом «Звітний» за четвертий квартал помилку, яку припустив в другому, в третьому кварталі 2023 року, ну або раніше.
Помилки в звітності, які виправити неможливо
Є такі графи у звітності, які виправити просто неможливо. Отже, це 10 рядок і там підрядочки 101, 102, 103, 104, 105. Отже, 101 рядок «Середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період». За звітний період, ви бачите, що там три колонки, це означає, що ми середньооблікову кількість штатних працівників за звітний період ми з вами розраховуємо за кожен місяць окремо і середньооблікову кількість штатних працівників ми завжди рахуємо за Інструкцією №286. Далі. Що нас ще дуже цікавить з-поміж них? Це 102 рядочок, тут вже мова йде про працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлено інвалідність. Є довідка МСЕК, ви знаєте, що це особа з інвалідністю, ця людина враховується у квоту з працевлаштування осіб з інвалідністю. Ви маєте показувати цих людей також у відповідних графах податкового розрахунку. Ну і далі 104 рядочок. 104 рядочок – це облікова кількість штатних працівників, ми її також зазначаємо. Ще раз хочу наголосити, що якщо ви припустилися помилок в цих рядочках, виправити їх неможливо. І з додатка Д1 інформація підтягується в податковий розрахунок, особливо в ці рядки, про які я вже сказала, які у вас є на слайді, вона підтягується некоректно. Декілька разів я пробувала, також зверталися колеги за консультаціями, не підтягується, тобто треба рахувати самостійно ту середньооблікову.
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.