Відеоблоги

Скасували нарахування ЄП 2% за грудень: чи подавати уточнюючі для їх повернення?

Ви дізнаєтесь:

  • Про проблеми відображення в е-кабінеті нарахувань ЄП за грудень.
  • Про поради ДПС щодо відновлення інформації про нарахування ЄП.
  • Як відкоригувати дані про нарахування ЄП в е-кабінеті.
Оберіть відео для перегляду

5(10)

Оцініть відео:

Скасували нарахування ЄП 2% за грудень: чи подавати уточнюючі для їх повернення?

00:06:54

Ольга Хільчук

5(10)

Оцініть відео:

А чи відноситесь ви до тих ФОПів, в яких зникли нарахування за грудень 2022 року?

Розглянемо ситуацію як виправити цю подію для того, щоб нарахування знову з'явилися. І як радять податківці, для цього необхідно подати уточнену декларацію за грудень 2022 року. Дійсно, є категорія бухгалтерів, ФОПів, які не прихильні до цієї позиції й будуть чекати поки цей баг в електронному кабінеті зникне. І ця думка має бути, частково я підтримую цю категорію. Однак є ФОПи, які згідні подати уточнення, для того, щоб закрити для себе цю тему і щоб нарахування знову з'явилися в електронному кабінеті. Саме для них це відео. Покроково розкажу як в електронному кабінеті заповнити таку уточнюючу.


Ось ми маємо загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, де було задано питання: «чи потрібно ФОПу-єдиннику третьої групи за ставкою 2%, який не мав обов'язку здійснювати розрахунок МПЗ за 2022 рік, подавати уточнюючу податкову декларацію у разі відсутності в електронному кабінеті, в інформаційній картці податку, задекларованої суми податкового зобов'язання за грудень 2022 року (тобто рядок 02 при цьому був заповнений) і як заповнювати таку декларацію, уточнюючу?». І що податкова говорить? У короткій відповіді вони зазначають, що необхідно подати уточнюючу декларацію. При цьому, згідно з приміткою 3 до Декларації рядок 04 заповнюється обов'язково за грудень відповідного року. У такій декларації. Крім того, зазначають податківці, що у разі помилкового не відображення у рядку 04 розділу ІІ Декларації за грудень місяць поточного року податкових зобов'язань з єдиного податку, платнику єдиного податку за ставкою 2% необхідно подати уточнюючу декларацію за грудень 2022 року. Наводиться алгоритм, як таку декларацію потрібно заповнити. Крім того, наголошують, що Додаток 2 «Відомості про нарахування єдиного соціального внеску», ну і, крім того, Додаток 1, вони у складі Декларації «Уточнюючої» не подаються. Тобто подаємо лише головний документ.


Для цього ми в електронному кабінеті перейдемо до розділу «Ведення звітності», натиснемо «Створити» і серед усіх форм необхідно обрати форму F0103203, податкова декларація, яка звична нам уже до подання. Зверніть увагу, обов'язково повернуся, що має бути період 2022 рік і грудень. Саме в цьому періоді створюємо такий документ. Далі, стан документа обираємо «Уточнюючий документ». Період буде «Грудень», якщо ви правильно обрали в попередньому етапі. Далі, номер однотипного документа, залежно від того, скільки раз вже ви його створювали або заходили. І переходимо одразу до «Створити документ». Перевіряємо код ДПІ, до якої буде направлено даний документ за основним місцем обліку. У декларації, яка відкривається, поле «Уточнююча» заповнюється автоматично. Нам необхідно лише заповнити податковий період, який уточняється, обов'язково «12 місяць 2022 року». Далі перевіряємо інші обов'язкові реквізити, а саме поля 4, 5, 6, 7 і переходимо до заповнення самих розділів щодо сумових показників, а саме показники рядків 02 і 01 заповнюємо згідно з попередньою декларацією. Припустимо дохід в мене був 100 000 за грудень, відповідно сума єдиного податку 2000 гривень. Далі переходимо до рядка 04, де вказуємо вірну суму, а саме 2000 гривень, тобто рядок 02 + рядок 03. МПЗ я не декларую. І в розділі ІІІ «Визначення податкових зобов'язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок», у рядку 06 та 07 дублюємо показники рядка 04. Тобто в нас рядки 02, 04, 06, 07 мають бути рівними.


Крім того, вам відкрию ще такий лист-рекомендації, який отримали дуже велика кількість ФОПів, де зазначено, що така декларація заповнена помилково і наведено алгоритм заповнення такої декларації. Ось ви бачите зміст цього документу.

Далі проходимо перевірку документа. Якщо все вірно – натискаємо «Зберегти». «Бажаєте підписати?». «Так». Переходимо до підписання документа і надіслання його до Державної податкової служби.

Успішно прийнятий документ буде підсвічений зеленим кольором і відповідно у квитанції №2 ви побачите, що помилки відсутні, і на наступній робочий день можна буде прослідкувати в електронному кабінеті, в розділі «Стан розрахунків з бюджетом», в картці по єдиному податку, повернення нарахувань за грудень 2022 року. Відповідно переплата, яка виникла, вона зникне з електронного кабінету.