Ви дізнаєтесь:
- Хто зобов'язаний застосовувати РРО/ПРРО в 2022 році.
- Про наслідки перевищення граничного розміру доходу в 4 кварталі.
- Чи можна не застосовувати РРО після повторної реєстрації підприємцем.
А чи наважитесь ви на перевищення РРО ліміту у IV кварталі? Напишіть у коментарях.
Вже зовсім скоро, з 1 січня 2022 року, пункт ПКУ який дозволяє не використовувати РРО платникам єдиного податку буде виглядати так, як ми зараз бачимо на слайді. Адже дозвіл працювати без РРО буде стосуватися виключно платників єдиного податку І групи. І згідно із перехідними положеннями ПКУ добігає кінця межа 1320 000 грн, які рахувалися від мінімальної заробітної плати, які дозволяли платника єдиного податку II-IV групи ФОПам працювати без РРО, але виключно в тому випадку коли вони проводили види діяльності, які не були віднесені до ризикових. Ну, до речі, нагадаю які саме ризикові види діяльності визначав ПКУ і для яких ми мали застосовувати РРО починаючи з першої гривні.
Якщо у 2021 році платник єдиного податку перевищував межу 1320 000 грн йому не залишалося нічого ніж перейти на використання РРО. Тому дуже важливо розуміти коли саме ми маємо використовувати РРО, якщо протягом року ми зробили таке перевищення. І знову ж таки хочу наголосити, що IV квартал 2021 року, він є кварталом коли напевно більшість платників єдиного податку, хто дуже обережно цілий рік орієнтувався на 1320 000 грн, може почати порушувати це обмеження. Чому? Тому що, по-перше, з 1 січня 2022 року згідно з чинною нормою Закону, з чинною нормою ПКУ, ми всі, як платники єдиного податку II- IV групи, маємо використовувати РРО, ну власне при наявності розрахункових операцій, і теж саме повторюють перехідні положення ПКУ. У разі порушення межі з 1 числа місяця кварталу наступного за виникненням перевищення ми маємо застосовувати РРО. Отже, якщо скласти один плюс один і з розумінням того, що з 1 січня 2022 року абсолютно всі, хто мав відповідну пільгу, має застосовувати РРО. Це означає що IV квартал, це квартал коли ми можемо, як платники єдиного податку II й IV групи, зокрема II й III групи, напрацювати собі дохід в межах нашого обмеження, яке встановлене саме для спрощеної системи.
«А чи варто це робити?», – іноді кажуть дуже і дуже обережні платники єдиного податку, посилаючись на те, що обмеження в перехідних положеннях ПКУ було встановлено виходячи із мінімальної заробітної плати. Отже, завжди є надія, що останній момент може принести нам бонус у вигляді змін, які можуть бути прийняті до ПКУ, і тоді, раптом, межа у 220 мінімальних зарплат із 1320 000 грн може опинитися трошечки більшою. Тому дійсно виникає питання, а чи варто перевищувати. І я хочу згадати з цього приводу аналогічну ситуацію, яка в нас була перетині 2020 – 2021 року. Нагадаю що тоді межа була встановлена у 2020 році в розмірі 1000 000 грн, а з 1 січня 2021 року, згідно зі змінами, вона вже склала 1320 000 грн. Отже, у випадку, коли платник податку саме в IV кварталі дозволив собі порушити 1000 000, але не дотягнув до 1320 000 грн, мав таку невеличку надію, що йому буде дозволено працювати й далі без РРО, зважаючи на те, що межа 2021 року не була ним перейдена.
Що з цього приводу кажуть податківці? На жаль, їх висновки невтішні. Вони зазначають, в категорії ЗІР, про те, що у разі порушення межі конкретного року, тобто 2020 року, у разі порушення 1000 000 грн треба переходити на використання РРО. Тому що використання РРО триває у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку. Тому всі ті хто не хоче допускати порушення, мають самостійно контролювати й встановлювати чи є у нас перевищення обсягу зазначеного доходу 220 мінімальних заробітних плат чи немає. Ну а сподіватися на диво чи будуть законодавчі зміни й знову ж таки ми зможемо скористатися межею 220 розмірів мінімальної заробітної плати напевно можуть тільки виключно оптимісти. Ті, хто думає що щось інше може нас убезпечити від використання РРО, навіть ставлять таке питання, а що буде якщо у разі порушення межі невикористання РРО я все ж таки взагалі знімусь з реєстрації не тільки платника єдиного податку, а взагалі перестану бути ФОПом, чи можу я знову зареєструватися, обрати єдиний податок і знову користуватися всіма перевагами цієї без РРОшної межі. Подивіться, будь ласка, що з цього приводу кажуть місцеві податківці. Вони зазначають, що навіть у випадку припинення підприємницької діяльності й повторної реєстрації платником єдиного податку обов’язок щодо використання РРО почне для нас застосовуватися з моменту нашої повторної реєстрації. Отже, будь ласка, бажаю вам свідомо підійти до цієї заповітної дати, 1 січня 2022 року, і якщо ви вирішили порушувати 1320 000 грн, порушуйте це свідомо і з насолодою.
***
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.
Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗