Чи сплачувати ПДФО та ВЗ при продажу автомобіля фізособі
Дякую.
Ні, не потрібно
У разі продажу автомобіля юрособою ПДФО, ВЗ не виникають. Це податки із доходу саме фізособи. Тобто коли фізособа продає.
Але при цьому зверніть увагу, що оподаткування цими податками може виникати у фізособи, коли автомобіль проданий нижче ринкової вартості (оціночної вартості). В такому разі на суму різниці між оцінкою і фактичною ціною розглядається як допблаго (пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n3627 )
В такому разі дійсно утворюється допблаго з метою оподаткування ПДФО. Підприємство, як податковий агент має показати в 4 ДФ дохід фізособи за ознакою доходу «126». Платити податки за фізособу не можна. Це акож утворює чергове допблаго https://zp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/991978.html
В цій ситуації доцільно утворити джерело утримання ПДФО і ВЗ через збільшення доходу на коефіцієнт. Детально про це в нашому матеріалі https://7eminar.ua/news/4988-naturkoeficijent-dlya-podatku-na-doxodi-ta-viiskovogo-zboru-yak-zastosovuvati
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Відпустка за сумісництвом: чи можливо зменшити невикористані дні
Вибір між стаціонарним та пересувним ПРРО для ФОП
Обмеження на готівкові платежі між підприємствами через фізосіб
Чи дозволено виписувати податкові накладні раз на місяць
КВЕДи для ФОП на спрощеній системі: організація турів без ліцензії
Як правильно оформити ТТН при кількох операціях продажу
фоп …
Як знайти методичні рекомендації щодо собівартості продукції
Який КВЕД обрати для продажу товарів без ризику
Наказ про увільнення працівника під час мобілізації: нюанси
ПДВ при продажу земельних ділянок фізичній особі: нюанси обліку
ТОВ продає земельні участи фізособі. Земельні участки обліковувались окремо від …


