Використання назв груп товарів у чеках ПРРО для ФОП
Напр. оливи та рідини, автохімія, автоаксесуари, акумулятори, автосвітло...
Спрощена назва має відповідати групі, визначеної ДК 016:2010.
Нагадуємо, що один з обовʼязкових реквізитів чеку — назва товару (послуги)/спрощена назва товару (послуги), вартість, літерне позначення ставки ПДВ (рядок 11) (абз. 12 п. 2 розд. II Положення № 13 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0220-16#n419 ).
Ну а сама спрощена назва товару зазначається у випадку, визначеному абз. 2 п. 2 статті 3 акону про РРО https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/265/95-%D0%B2%D1%80#n62 . Тобто ФОП, які є платниками ЄП та не зареєстровані платниками ПДВ, при продажу товарів (крім підакцизних товарів) мають право в розрахунковому документі зазначати назву товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги.
Проте, як йдеться в абз. 11 п. 2 розд. I Положення № 13 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0220-16#n396 , спрощена назва товару (послуги) — слово, поєднання слів або слова та цифрового коду, які відображають споживчі ознаки товару (послуги) та однозначно ідентифікують приналежність такого товару до групи продукції та послуг, визначеної ДК 016:2010 https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v457a609-10#n133 . А це не "Оліви та рідина", "Автохімія", "Автоаксесуари", "Акумулятори" або "Автосвітло".
Загальна структура цифрових кодів для утворення класифікаційних угруповань у ДК 016:2010 https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v457a609-10#n133. відповідає такій схемі:
ХХ - розділ
ХХ.Х - група
ХХ.ХХ - клас
ХХ.ХХ.Х - категорія
ХХ.ХХ.ХХ - підкатегорія
ХХ.ХХ.ХХ-ХХ - позиція
ХХ.ХХ.ХХ-ХХ.Х - тип
ХХ.ХХ.ХХ-ХХ.ХХ - підтип
Приміром, у секції С "Продукція переробної промисловості" (розділи 10 - 33) є група 27.2 " Батареї та акумулятори". Формально саме вона й має бути відображена як спрощена назву в чеку під час продажу акумуляторів.
Аналогічно слід підбирати групи (з кодуванням ХХ.Х), які відповідатимуть спрощеній назві товару під час продажу оливи та рідини, автохімії, автоаксесуарів або автосвітла. Тому спрощена назва товару не така вже й спрощена та потребує додаткової роботи підбирання групи з ДК 016:2010.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Заповнення Податкового розрахунку ЄСВ при оренді автомобіля фізособою
Чи може ФОП сплачувати податки за нерухомість не у бізнесі
Запит щодо форми звіту по квоті для осіб з інвалідністю
Подавати мають тільки ті в кого не виконано норматив чи всі…
Нарахування благодійної допомоги: коли відображати у 4ДФ
Звітність та податки для доходів з підприємства за кордоном
Виправлення помилок у звітності ЄСВ після переведення бухгалтера
Врахування кодів УКТ ЗЕД при обліку ПДВ та накладних
Подання квартальної звітності підприємцями: нові форми та терміни
Дисконтування кредиту під 7%: консультації та рекомендації для компаній
Чи потрібно нараховувати ПДВ при втраті вантажного автомобіля
ПДВ на дрони: пільги для ЗСУ та ТОВ з урахуванням озброєння
Якщо один той самий дрон продається прямим контрактом на ЗСУ то використовуємо пільку по п.4 (14060514), а якщо на ТОВ, БФ то пільга п.5 (14060555)
(за умови що дрон без озброєння)…

