Виникають питання щодо реєстрації ПДВ після зняття статусу
Дійсно, Ви вже не зможете зареєструвати ПН, так як ФОП вже не є платником ПДВ .
У Вашому випадку 06.01.26 р. був останнім днем, коли була така можливість.
Є відповідне роз’яснення податківців: «… день анулювання реєстрації особи як платника ПДВ є останнім днем її реєстрації як платника ПДВ та останнім днем, коли платник ПДВ повинен визначити податкові зобов’язання з податку, а отже, в день анулювання реєстрації особи як платника ПДВ така особа має право складати та реєструвати податкові накладні» (роз’яснення ГУ ДПС у Кіровоградській області «Чи має право особа в день анулювання її реєстрації як платника ПДВ складати податкові накладні та реєструвати їх в ЄРПН?» опубліковано 08.05.23 р., посилання на повний текст: https://kr.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/675009.html ).
Щодо відповідальності за відсутність реєстрації такої ПН – вважаємо, що її не повинно бути.
З цього приводу також є роз’яснення ДПС України:
«… якщо реєстрацію платника ПДВ – продавця анульовано до сплину терміну реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, визначеного п. 201.10 ст. 201 ПКУ, то штрафна санкція до такого платника не застосовується» (категорія ЗІР 101.27 відповідь на питання « Чи передбачена штрафна санкція за відсутність реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН у зв’язку з анулюванням реєстрації платника ПДВ – продавця до сплину терміну реєстрації, визначеного п. 201.10 ст. 201 ПКУ», посилання на повний текст: https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=35008 ).
Вам потрібно такі ПН відобразити в складі останній декларації з ПДВ – це декларація за січень 2026 р. з показниками за період з 01 по 06 січня 2026 р.
Відображаєте в рядку 1.1 та в додатку 1 в таблиці 1.1 «Відомості про включені суми податку на додану вартість, вказані в податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість, до суми податкових зобов'язань за звітний (податковий) період».
Вам доцільно ознайомитися з матеріалом на сайті Семінар Ком від 18.11.2025 р. «Анулювання реєстрації платником ПДВ: підстави та процедура»: https://7eminar.ua/news/6452-anulyuvannya-rejestraciyi-platnikom-pdv-pidstavi-ta-procedura .
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Правила встановлення ліквідаційної вартості основних засобів підприємства
Як правильно встановлювати ліквідаційну вартість основних засобів…
Нарахування амортизації: прямолінійний метод чи виправлення помилок
Бланк договору франчайзі для фізичних осіб-підприємців: деталі оформлення
Є відповідь АІ
Як анулювати ВН і внести зміни до ПДВ декларації
Уточнення декларації на прибуток: заповнення додатку АВ для дивідендів
Дякую…
Оформлення віддаленої роботи головного бухгалтера під час війни
Є відповідь АІ
Ризики втрати податкового кредиту при поверненні товарів постачальнику
Повернення ЄСВ за зайво нараховану допомогу: що робити
Є відповідь АІ
Подальші дії при зміні критичності бронювання працівників
Виправлення помилки в податковій накладній для платника ПДВ
Зміна місця реєстрації ТОВ: звітність та сплата податків
Є відповідь АІ
Як виправити помилки в об'єднаному звіті за квітень 2026
Виправлення помилки в Об'єднаному звіті щодо мобілізованого директора
Є відповідь АІ
Порядок реєстрації причепа і подання форми 20-ОПП
Є відповідь АІ
Як правильно подати 20-ОПП після зміни статусу транспорту
Є відповідь АІ
Чи потрібно вказувати вартість товару в ТТН обов'язково
Є відповідь АІ
Оформлення зміни відповідальної особи за службовим авто у відрядженні
Нарахування ПДВ на складські та авіа послуги нерезидента
Які документи потрібні для військового обліку та бронювання
Як правильно розрахувати лікарняні та сплатити податки
Працівник резидента Дія Сіті прийнятий на роботу 01.06.2026 р.
ЄСВ за червень сплачено з мінімальної заробітної плати 8 647,00 грн.
Лікарняний офомлений з 26.07 по 31.07 та продовження з 01.08 по 05.08.2026 р.
Як розрахувати лікарняні за…


