Право ФОП в ІТ на ведення діяльності під час служби в ЗСУ
служби в ЗСУ вести підприємницьку діяльність. Чи має право він отримувати дохід як ФОП?
Так, має право.
ФОП може здійснювати підприємницьку діяльність після своєї мобілізації і може отримувати дохід. Такий ФОП звільнений від сплати ЄП та ВЗ з отриманого доходу під час мобілізації, а також звільнений від подання звітності під час мобілізації. Це передбачено у п. 25 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n8462
Також мобілізований ФОП звільнений від сплати ЄСВ «за себе», оскільки ЄСВ за нього сплачує військова частина (п. 9-2 розд. VIII Закону про ЄСВ) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2464-17#n643
Для того, щоб не подавати звітності і не сплачувати податків з отриманого доходу ФОП повинен подати до ДПІ за місцем реєстрації заяву довільного змісту, у якій вказати що ФОП мобілізований з певного числа і додати копію документу про мобілізацію ФОП.
Мобілізований ФОП не повинен буде подавати звітності і сплачувати податки після своєї демобілізації також, оскільки це не відтермінування сплати податків, а звільнення від сплати податків на період мобілізації.
Детальніше дізнатись про те чи повинен мобілізований ФОП подавати звітність та сплачувати податки з доходу отриманого під час його мобілізації можна у статті за посиланням https://7eminar.ua/news/8024-mobilizovanii-fop
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
ФОП на єдиному податку: сплата ЄСВ як найманий працівник
ФОП на єдиному податку, одночасно є найманим працівником. За нього …



