Зменшення ПДФО та ВЗ після повторного надходження лікарняних зарплат
Така операція може бути розцінена як нецільове використання коштів.
З боку податкового законодавства така операція допустима, оскільки переплата ПДФО та ВЗ автоматично враховується в рахунок майбутніх платежів. На суму переплати можна зменшити суму в платіжній інструкції при наступній виплаті.
З іншого боку, кошти, що надходять на окремий рахунок можуть бути використані страхувальником виключно на здійснення застрахованим особам страхових виплат за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (ч.2 ст.26 Закону України від 23.09.1999 № 1105 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1105-14/ed20240101#n1402).
Тобто з окремого рахунку можна перерахувати тільки суму лікарняних, ПДФО та ВЗ за конкретною заявою-розрахунком.
Якщо таку помилку виявлять при перевірці можуть надлишкову сплату ПДФО та ВЗ визнати неціловим використанням коштів.
Найкращій варіант- повернути кошти на окремий рахунок і доплатити працівнику.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


