Правильне оформлення суміщення посад: облік і табелювання працівників
Відповідно до ст.105 КЗпП https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08/ed20251012#n643 - Працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд з своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов'язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника. Розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника встановлюються на умовах, передбачених у колективному договорі.
Оскільки робота за посадою, що суміщається, виконується працівником протягом його робочого часу, у табелі обліку робочого часу робота за суміщенням ніяким чином не виділяється і у табелі проставляється фактично відпрацьований час згідно графіка роботи за посадою бухгалтер.
А от доплата повинна бути встановлена обов'язково, це пряма вимога ст.105 КЗпП. Конкретний розмір - встановлює керівник у наказі. Це може бути фіксована сума або ж відсоток від посадового окладу.
Така доплата входить до фонду оплати праці в складі додаткової зарплати (п.2.2.1 Інструкції №5 від 13.01.2004р. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0114-04#o21), а тому вона відноситься на той самий витратний рахунок, що і основна зарплата.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Оплата складських послуг ФОП: звітність та ризики для платника
Об’єднана звітність: обнулення неправильних показників та введення правильних даних
Продовження терміну для оцифрування трудових книжок: що далі
Оформлення поїздок агронома та працівників у відрядження
Зарплата зовнішнього сумісника: чи потрібно індексувати без довідки
Компенсація витрат на пальне: оподаткування та документальне оформлення
Правомірність виплати компенсації за невикористану відпустку при мобілізації
Документи для контролю: надавати всі чи достатньо пояснення
Правильний код класифікації для ПДФО при сплаті зарплати
Актуальний термін позовної давності: що потрібно знати сьогодні
Оформлення протоколу для зовнішнього сумісника з лікарняним оплачуваним місцем
Чи потрібно проводити компенсацію за відпустку через резерв
Чи можуть нові працівники взяти відпустку через 10 місяців
Оформлення господарської операції монтажу з матеріалами замовника
ТзОВ інтернет-провайдер надаємо послуги інтернету , та монтаж відеокамер(системи відеоспорстережень)для забудовників .Основний КВЕД наш 61.10.
КВЕД43.21 в нас є ,як допоміжний.
Покупець (замовник) хоче щоб ми провели монтаж відкеокамер та…

