Обов'язковість подання сканкопій трудових книжок: наслідки для ФОП
Ні, порушення не буде і ніяких штрафних санкцій за непередання таких даних законодавством наразі не передбачено.
Відповідно до Порядку 11-1 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0802-21#n12 Відомості про трудову діяльність працівника подаються страхувальником за працівників або самим працівником.
Відомості про трудову діяльність працівника подаються до територіального органу Пенсійного фонду України працівником особисто або через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі з обов’язковим накладанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, страхувальником або представником страхувальника, якому керівником страхувальника делеговані відповідні повноваження.
Тобто, до червня 2026 року відомості про трудову діяльність (оцифровані трудові книжки) до ПФУ можуть подавати як самі працівники, так і роботодавці. До речі, зверніть увагу на те, що з червня 2021 року роботодавець не має права зберігати в себе паперові трудові книжки - тому і передавати скан-копії трудових книжок працівників, прийнятих після червня 2021 року аж зовсім не зобов'язані!
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Внесення запису про зміну прізвища в трудову книжку робітниці
Чи потрібно підвищувати оклади після обнулення індексації зарплати
Чи стосуються КВЕДи 80.10, 80.20 і 80.30 охоронної діяльності
Узагальнення товарів у фіскальному чеку та способи оплати
Алгоритм дій для переходу з ПДВ на ЄП 3 групу
Вибір оптимальної системи оподаткування для манекенниці як ФОП
Як розпочати ведення касової книги для ТОВ з ПРРО
Відмова Пенсійного фонду у допомозі на поховання працівника
Перевірка підприємства у серпні 2026 року: які терміни можливі
Чи існує посада продавець-касир у сучасних компаніях
Документація для ФОП: сплата без призначення та РРО облік
Сплата ЄСВ за заробітну плату працівника на сумісництві
ПДВ на реалізацію с/г продукції нижче собівартості: нюанси
Поповнення статутного капіталу: що робити та наслідки цього
Чи необхідно підвищувати зарплату відповідно до нової мінімалки
Питання про застосування 7% ПДВ на медичні ваги
ТОВ-платник ПДВ, продаємо різні ваги. Придбали у постачальника медичні …

