Нарахування та виплата податків: як правильно відобразити у звіті
Підкажіть, будь ласка:
у об’єднаній звітності (Д4) нарахування потрібно відображати у листопаді 2024 року, а виплату – у грудні 2024 року?
чи потрібно у звіті показувати нарахування та утримані податки у листопаді, а саму виплату разом із податкамДайте якийсь норматив бо податкова наполягає на тому що нарахування та виплата податків має відображатись в листопаді хоч і оплачені були в грудні.
Нарахування орендної плати та податків слід відображати в листопаді, виплату - в грудні.
Відповідно до п.4 розд.IV Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 №4 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0111-15/ed20250206#n1099 в Додатку 4ДФ
у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний період місяць) дохід, який нарахований фізичній особі відповідно до ознаки доходу, наведеній у розділі 1 «Довідник ознак доходів фізичних осіб» (додаток 2 до цього Порядку).
У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.
у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.
Заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, має бути відображена у додатку 4ДФ за той період, у який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано. Наприклад, у додатку 4ДФ за січень відображається заробітна плата, яка нарахована у січні та виплачена в лютому;
у графі 4а «Сума нарахованого податку на доходи фізичних осіб» відображається сума податку на доходи фізичних осіб, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством за звітний період;
у графі 4 «Сума перерахованого податку на доходи фізичних осіб» відображається фактична сума перерахованого податку на доходи фізичних осіб до бюджету у звітному періоді;
у графі 5а «Сума нарахованого військового збору» відображається сума збору, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством;
у графі 5 «Сума перерахованого військового збору» відображається фактична сума перерахованого збору до бюджету.
Отже, Додаток 4ДФ заповнюється за фактом подій. Нарахування ореендної плати та податків в графах 3а, 4а та 5а Додатку 4ДФ відображається в місяці нарахування орендної плати в обліку. Тобто графи 3а, 4а, 5а слід було заповнити в Додатку 4ДФ за листопад.
Графа 3 заповнюється в місяці виплати доходу фізособі, графи 4 та 5 - в місяці сплати податків до бюджету - в Додатку 4ДФ за грудень.
Особливий порядок заповнення Додатку 4ДФ місяць в місяць передбачений тільки для заробітної плати.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


