Повернення товару: штрафи та ризики для ФОП при РРО
Повернення коштів за товар є розрахуноковою операцією відповідно до ст. 2 Закону № 265 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/265/95-%D0%B2%D1%80#n17).
Відповідно до Закону № 265 штрафні санкції застосовуються, зокрема, за проведення через ПРРО розрахункової операції на неповну суму;
Тобто оформлення ФКЧ-2 на суму меншу, чим вартість товару, що повертається може розглядатися податківцями як привід для штрафу.
Штрафи за ці порушення встановлені двома нормами:
- або п. 1 ст. 17 Закону № 265 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/265/95-%D0%B2%D1%80/ed20231231#n182) – 100% від вартості товарів, проданих з порушенням за перше порушення і 150% від вартості товарів за кожне наступне;
- або п. 15 розд. ІІ Законом № 265 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/265/95-%D0%B2%D1%80/ed20231231#n230) – 25% від вартості проданих з порушенням товарів за перше порушення і 50% від вартості за кожне наступне порушення. Ця норма стосується лише ФОП платників ЄП, що не є платниками ПДВ та не продають підакцизні товари, ТСПТ, ліки, медвироби та ювелірні вироби.
Що стосується проведення чека на більшу суму, то тут вважаємо, що підстав для штрафу немає. Але варто оформлювати чеки правильно.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Є відповідь АІ
Компенсація за роботу у вихідні дні: як правильно розрахувати
Є відповідь АІ
Облік збитків від руйнування складу: питання, документи та проводки
Актуальна інструкція заповнення декларації єдиного податку для юр осіб
Є відповідь АІ
Чи потрібно звітувати про працевлаштування одного працівника з інвалідністю
Необхідні КВЕД та документи для організації психологічного івенту
Оподаткування гранту для фізособи при відкритті ФОП
Є відповідь АІ
Чи може ФОП отримувати доходи на звичайну картку
Є відповідь АІ
Вибір КВЕД та призначення платежу для брокерської діяльності ФОП
Є відповідь АІ
Правила використання картки ФОП для міжнародних розрахунків найманими працівниками
Є відповідь АІ
Чи враховувати витрати на перевезення учнів як благо
Є відповідь АІ
Чи зобов'язаний ФОП платити ЄСВ при ГІГ-контракті
Процедура подачі Додатка 4 при зміні документів співробітника
Врахування зарплати працівника при сумісництві в Дія City
Проблеми з поданням звітності з ЄСВ для ФОП у 2026 році
Квартальна звітність для ФОП: нові правила та форми подачі

Облік витрат на видачу КЕП для ТОВ платника ПДВ
Є відповідь АІ
Порядок виплати зарплати та компенсацій після смерті працівника
Є відповідь АІ

