Заголовок тимчасово відсутній
1) Підкажить будь ласка де отримати реквізіти на сплату військового збіра з ФОП ?
Чи це загальний рахунок ФОП в кабінеті ? 2) Якщо ФОП був на ЕП 2гр впродовж 9 міс 2024 а з 4го 2024 став на ЕП гр 3 то потрібно складати 2 декларації за период Рік 2024 ?
Дякую
Розглянемо Ваші питання:
1. ФОП потрібно самостійно знайти розрахунковий рахунок для сплати ВЗ "за себе".
Для цього потрібно зайти на сайт ДПС https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv , обрати свою область, натиснути на " Реквізити рахунків для сплати податків, зборів та платежів до державного та місцевих бюджетів", і Вам завантажиться Exel таблиця з переліком розрахункових рахунків, відкриваємо.
Шукаємо код бюджетної класифікації 11011700 Військовий збір, що підлягає сплаті фізичними особами-підприємцями, які перебувають на спрощеній системі оподаткування. Для того, щоб швидко знайти цей розрахунковий рахунок, можна скористатись фільтром в секторі "Сортувати й фільтрувати".
Але простіше скористатися функцією "Знайти й виділити". Для цього зробіть наступні кроки:
1. Натисніть "Знайти й виділити" (зазвичай у вкладці "Головна").
2. У полі пошуку введіть "11011700".
3. Натисніть "Знайти все", щоб побачити всі збіги.
Це дозволить швидко знайти потрібний розрахунковий рахунок і уникнути ручного пошуку.
Звертаємо Вашу увагу, що розрахунковий рахунок для сплати військового збору ФОПами "за себе" єдиний для всієї області. Розбивки по районах міста чи територіальних громадах не передбачено.
Після першої сплати військового збору в Електронному кабінеті платника податків у розділі "Стан розрахунків з бюджетом" буде відкрито інтегровану картку по військовому збору. У цій картці можна буде побачити нарахування військового збору, здійснені податковою, а також внесені оплати.
2. Після переходу з 2 на 3 групу з 01.10.2024 р. ФОП повинен був подати Декларацію по єдиному податку за період "9 місяців 2024" в термін до 09.11.2024 р.
Декларація по єдиному податку подається за формою F0103308. Додаток 1 у складі декларації не подається, він буде заповнюватись в цілому за 2024 рік та подаватись у складі річної декларації.
Обов'язок подання квартальної декларації при переході з 2 на 3 групи передбачений п.296.5.1.ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7158 відповідно до якого платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, у разі самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої (фізичні особи - підприємці) груп.
При цьому у податковій декларації окремо відображаються обсяг доходу, оподаткований за ставками, визначеними для платників єдиного податку першої та другої груп, обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15 відсотків, обсяг доходу, оподаткований за новою ставкою єдиного податку, обраною згідно з умовами, визначеними цієї главою, авансові внески, встановлені пунктом 295.1 статті 295 цього Кодексу.
Подання податкової декларації у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, звільняє таких платників від обов'язку подання податкової декларації у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду.
Про це ми писали у статті https://7eminar.ua/news/1327-koli-u-fop-1-2-grupi-vinikaje-obovyazok-podannya-deklaraciyi
3. Так як ФОП закінчив 2024 рік у статусі платника єдиного податку 3 групи, то за 2024 рік ФОП звітується за правилами для 3 групи.
Відповідно до п.296.5.1.ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7158 платники єдиного податку при переході з групи на групу в податковій декларації окремо відображають обсяг доходу, оподаткований за ставками, визначеними для платників єдиного податку першої та другої груп, обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15 відсотків, обсяг доходу, оподаткований за ставкою єдиного податку 5% (3%) , авансові внески, встановлені пунктом 295.1 статті 295 цього Кодексу.
Отже, ФОП подає річну декларацію за ідентифікатором форми F0103308 в термін до 10.02.2025 року.
В декларації за "Рік 2024" ФОП потрібно буде окремо заповнити розділ ІІІ з показниками діяльності на 2 групі, а саме: заповнити розділ Щомісячні авансові внески за 3 квартал, в рядку 03 зазначити суму доходу, отриману за період перебування на 2 групі ЄП. Потім заповнюється розділ ІV з показниками діяльності у періоді перебування на 3 групі ЄП, а загальний обсяг доходу за рік буде зазначатись в рядку 08 декларації.
Додаток 1 заповнюється за період перебування на спрощеній системі оподаткування з 01.01.2024 по 31.12.2024 р. Суму ЄСВ переносимо в рядок 21 декларації по єдиному податку.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Оформлення наказу про переведення на грантове місце для ФОП
Чи нарахують штрафи за несвоєчасну подачу нульового звіту
Розрахунок лікарняних: порівняння з мінімальною зарплатою та відсотками
Працівник відкрив лікарняний 13.05
На роботу влаштований 03.03
До розрахунку взяли лише повний відпрацьований місяць квітень
Загальний стаж 5 років застосовуємо 70%
Але стажу за останні 6 місяців лише робота на нашій ТзОВ Березень…
Сплата ПДФО та військового збору для орендодавців квартири
Чи можна замінити розрахункові листки відомостями про зарплату
Чи можна замінити розрахункові листки відомостями про виплату зарплати
Увільнення відповідального за військовий облік: порядок та документи
Прийняття бухгалтера на посаду виконуючого обов'язки директора за сумісництвом
Чи потрібно директору писати заяву для отримання трудової книжки
Дякую…
Приклад заяви та наказу для роботи за сумісництвом на 0,25 ставки
Власні форми документів для обліку зарплати: допустимість та вимоги
Чи допустимо застосовувати власну форму розрахункової відомості з нарахування зарплати, оскільки типові форми П-6/П-7 фактично застарілі: не…
Правила оформлення ПН та декларування безкоштовної передачі техніки
Розрахунок відпусток без збереження зарплати під час війни
Дострокова виплата боргу ФОП через банк: можливості та нюанси
Податкові наслідки безповоротної допомоги для ФОП третьої групи
Правомірність договору підряду для виробництва конвеєрних роликів ФОП
Розрахунок ліміту ФОП 2 групи: фактична виручка чи середня
Наприклад виручка за період з 01.06 по 31.12.26 становить 7 200 000 грн…
Чи потрібна нова заява при зміні податкової адреси ФОП
ФОП 3 група 5% було змінено податкову адресу. При цьому як попередня, так і нова адреса відносяться до однієї і тієї ж ДПІ (правобережної).
Мною подано заяву за формою 5ДР про внесення змін до реєстру.
Прошу…

