Заголовок тимчасово відсутній
Так, може.
Дружина ФОП може сплати за нього ЄП та ЄСВ через Приват 24 або через касу банку, заповнивши дані про «фактичного платника» (потрібно вказати П.І.Б. ФОП і його ІПН).
Також ФОП краще оформити на свою дружину доручення на представлення його інтересів. Таке доручення краще завірити нотаріально згідно ст. 19 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n824 Однак, якщо немає можливості завірити доручення у нотаріуса, то таке доручення має право завірити керівник військової частини або командир мобілізованого ФОП.
У довіреності варто зазначити, що представник має право:
— перевести мобілізованого ФОП на спрощену систему оподаткування чи загальну систему оподаткування, змінювати групу спрощенки;
— отримувати дозвільні документи (ліцензії та ін.);
— відкривати рахунки у банках на ім’я мобілізованого ФОП, розпоряджатися коштами на вже відкритих чи нових рахунках;
— купити для ФОП та зареєструвати в податковій РРО чи ПРРО;
— вести Регістр обліку доходів (або Типову форму обліку доходів та витрат) та складати первинні документи;
— підписувати документи про отримання товарно-матеріальних цінностей;
— укладати (підписувати) договори з партнерами та держорганами;
— наймати працівників, укладати з ними трудові договори;
— реєструвати податкові накладні;
— сплачувати податки за ФОП;
— представляти інтереси ФОП під час податкових перевірок;
— представляти інтереси ФОП перед ПФУ та іншими фондами державного соціального страхування, перед Держпраці та іншими держорганами та інспекторами;
— представляти інтереси ФОП у суді;
— припинити підприємницьку діяльність, знявши ФОП з держреєстрації.
Щодо строку, на який оформляється доручення, то чинне законодавство його не обмежує. Тому ФОП може вказати будь-який строк або взагалі його не зазначати – тоді довіреність буде безстроковою і діятиме до її скасування тим ФОП, який її видав (ст. 247 ЦКУ) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#n1363 В такому випадку дружина буде офіційним представником ФОП і її не потрібно оформляти як найманого працівника.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Використання квед 81.10 для охоронних послуг на ЄП допустимо
Включення заблокованої податкової накладної в декларацію по ПДВ
Як формуються доходи ФОП в загальній системі оподаткування
Як правильно заповнити заяву на ЄП після заг системи
Відображення нарахувань та виплат у формі 4ДФ при ЦПХ
Підприємство заключило договір ЦПХ на виконання робіт. Акт виконаних робіт …
Чи сплачувати два лікарняні за один період хвороби
Чи потрібен РРО комісіонеру при здійсненні посередницьких послуг
Підприємство на своєму сайті надає посередницькі послуги за договором комісії з …


