Ви дізнаєтесь:
- Як подати Списки військовозобов’язаних працівників для бронювання
- Як скласти та до 10 липня подати Звіт про бронювання за формою, затвердженою Додатком 6 до Порядку №76
Як скласти звіт про заброньованих працівників?
Бронюєте працівників, і не знаєте як і куди подати звіт про заброньованих працівників? У цьому відео розберемо стосовно яких бронювань звітувати і як правильно скласти звіт.
З 8 червня діє нова редакція Порядку бронювання № 76. Цей порядок визначає механізм бронювання під час дії воєнного стану військовозобов’язаних, які працюють:
- в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
- на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період;
- на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Також в Порядку № 76 прописаний порядок звітування щодо заброньованих працівників та у Додатку 6 наведена форма цього звіту.
Для того щоб розібратися стосовно яких бронювань звітувати, пропоную ознайомитись з п. 2 Порядку №76 зазначено, що бронювання військовозобов’язаних, зазначених у пункті 1 цього Порядку, здійснюється згідно з рішенням Мінекономіки за списками військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, погодженими Міноборони (військовозобов’язаних, які перебувають на військовому обліку в СБУ, Службі зовнішньої розвідки, розвідувальному органі Міноборони, – за списками, погодженими СБУ, Службою зовнішньої розвідки, розвідувальним органом Міноборони), в паперовій та/або електронній формі або в електронній формі через портал Дія відповідно до Порядку бронювання військовозобов’язаних №650.
Не забутьте при звітуванні врахувати, що 4 червня Кабінет Міністрів продовжив на три місяці дію відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, наданих військовозобов’язаним рішеннями Мінекономіки, які були чинні станом на 7 травня.
Звітувати роботодавцям потрібно щоквартально. Це зазначено п. 14 Порядку №76 (Демонстрація) органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації щокварталу складають звіт про чисельність військовозобов’язаних, які заброньовані станом на 1 число місяця, що настає за звітним кварталом.
До звіту включаються зведені показники за юрособами. Тобто із відомостями за підпорядкованими їм структурними підрозділами і філіями, незалежно від їх місцезнаходження. Отже за IІ квартал 2024 року складаєте звіт про всіх, хто заброньований станом на 1 липня 2024 року.
У формі звіту зазначаєте найменування підприємства, або ОМС.
Під час заповнення графи “Професійна назва робіт” зазначаються назви робіт, які наведені в Національному класифікаторі України “Класифікатор професій”.
У таблиці не зазначається чисельність військовозобов’язаних, заброньованих відповідно до переліків посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 № 493.
У графі “Чисельність військовозобов’язаних, які заброньовані” зазначається чисельність військовозобов’язаних, яким видано витяг з наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаного.
Звіт обов’язково підписується керівником/директором підприємства або ОМС.
Подається звіт до 10 липня:
- центральним органам виконавчої влади, що здійснюють керівництво ЗСУ– підприємствами, установами та організаціями, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт, надання послуг, необхідних для забезпечення потреб ЗСУ;
- і центральному органу виконавчої влади, який забезпечує формування та/або реалізує державну політику у відповідній сфері, обласній, міській держадміністрації, Секретаріатові КМУ органам, які здійснюють управління державним майном – підприємствами, установами та організаціями, які визначені критично важливими.
Звіт за ІІ квартал потрібно подати до відповідних органів до 10 липня.
За невчасне подання звіту буде штраф на посадових осіб за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію у розмірі від 2 000 до 3 500 н.м.д.г. ( від 34 000 до 59 500 грн).
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.