Е-військовий квиток з QR-кодом та строк його дії
18 червня у застосунку Резерв+ став доступним електронний військовий квиток, який має таку ж юридичну силу, як паперовий. Щоб його отримати, достатньо авторизуватись у застосунку Резерв+ та оновити дані щодо себе. Якщо ви вже оновлювали дані раніше, завантажте повторно застосунок з App Store чи Google Play Market.
Також тепер у Резерв+ доступна функція «Виправити дані онлайн» для двох випадків:
-
я військовослужбовець, але досі на обліку – для тих військовослужбовців, чий актуальний статус не відображався у реєстрі Оберіг;
-
дані не знайдено – для всіх військовозобов'язаних, хто отримав таке сповіщення в застосунку Резерв+.
Військово-обліковий документ в електронній формі є дійсним лише за наявності QR-коду та не може використовуватися без нього.
Заступниця міністра оборони повідомила, що QR-код у «Резерв+» поки з'явився не у всіх: функція запускається кількома хвилями.
Відсканувавши QR-код, уповноважені органи можуть перевірити його чинність й отримати всю необхідну інформацію. Військово-обліковий документ в електронній формі може бути роздрукований. У такому випадку він повинен містити QR-код військово-облікового документа, придатний для зчитування.
Строк дії військово-облікового документа в електронній формі становить не більше одного року з дати його формування та не може перевищувати строк дії відстрочки.
Отже, тепер можуть просити пред’явити військово-обліковий документ під час надання адмінпослуг, які входять до компетенції органів Міністерства юстиції. Це можуть бути наступні адмінпослуги:
-
реєстрація права на нерухоме майно та бізнес (зокрема, вирішення питань банкрутства);
-
реєстрація актів цивільного стану;
-
нотаріальні послуги;
-
міжнародна правова допомога;
-
реєстрація шлюбу.
Які відомості має містити е-документ та чи має він таку саму юридичну силу, як паперовий, будемо розбирати 25 червня на Великому зарплатно-кадровому вебінарі «Зміни у військовому обліку та Об’єднаній звітності, надання і оплата відпусток: практичні рекомендації для гострих ситуацій». Реєструйтесь безкоштовно за посиланням.
Три закони про бронювання і послуги в «Дії»
У ВР зареєстрували вже три закони про економічне бронювання. Перший законопроєкт передбачає бронювання спеціалістів за сплату підвищеного військового збору – 20 400 грн на місяць. Другий і третій пропонують інші моделі бронювання:
-
з бронюванням за рівнем зарплати понад 36 336 грн;
-
змішану модель із 36 336 грн зарплати для найманого працівника та 20 400 грн військового збору для ФОП.
Причому в другому випадку забронювати можна ФОП, який зареєстрований не пізніше ніж за 6 місяців до набрання чинності цим законом, за умови, що його дохід становить не менш ніж триразовий розмір збору за бронювання військовозобов’язаних (тобто понад 61 200 грн).
Про те як отримати «критичний» статус підприємства для бронювання працівників, а також про вплив фінансових показників на рішення про критичність, будемо розбирати 28 червня на онлайн-форумі «Зміни фінансової і податкової звітності за півріччя & Покроковий алгоритм бронювання з липня». Реєструйтесь безкоштовно за посиланням.
Онлайн-зустріч з ДПС щодо заблокованих ПН
З 16 червня 2024 року платникам надано можливість взаємодіяти з ДПС у режимі відеоконференції, зокрема під час розгляду матеріалів скарг та матеріалів перевірок. Тож податківці з цього приводу розмістили інфографіку, в якій розповіли про: строки подання скарги, тривалість необхідних усних пояснень і як в цілому відбувається взаємодія з ДПС.
До речі, в е-кабінеті вже доступні нові форми, зокрема, для подання скарги і повідомлення щодо участі скаржника в режимі відеоконференції у розгляді матеріалів скарги.
Об'єднана звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ІІ квартал 2024 року зі змінами
Мінфін наказом від 26.12.2023 № 720 вніс зміни до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4.
Наказ № 720 набрав чинності з 16 лютого 2024 року. Отже, при поданні звітності за ІІ квартал 2024 року потрібно враховувати всі наведені нижче зміни:
-
Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок);
-
Додатка 1 до Порядку «Таблиця відповідності кодів категорій застрахованих осіб та кодів бази нарахування і розмірів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування»;
-
Розділу І «Довідник ознак доходів фізичних осіб» додатка 2 до Порядку, а саме: запроваджуються нові ознаки доходів фізичних осіб 210 (допомога по частковому безробіттю), 211 (компенсація за пошкоджений/знищений об’єкт нерухомого майна) та внесені правки щодо ознак доходів фізичних осіб 111, 112, 156, 189, 193 відповідно до чинних норм податкового законодавства.
Якщо у бухгалтерів є запитання з бухгалтерського обліку та оподаткування, а також заповнення звітності, звертайтесь на наш унікальний сервіс «Особистий консультант» і отримаєте відповідь від 15 хвилин до 24 годин.
З 1 липня зміни до ПКУ та МКУ щодо експорту сільгосптоварів та нової форми ПН
20 червня опубліковано Закони № 3706 та № 3707 щодо боротьби із «чорним зерном» та неповерненням валютної виручки. Законом № 3706 також передбачено скасування штрафів за неподання звітів щодо КІК та впровадження нових реквізитів ПН.
Закон № 3706 набере чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування. Виняток становлять лише зміни до пп. 196.1.4 ПКУ, які набирають чинності з 1 жовтня 2024 року.
Своєю чергою, Закон № 3707 набере чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування, але не раніше дня набрання чинності Законом № 3706.
Отже, прийняті норми почнуть діяти з 1 липня, а саме:
-
№ 10168-2 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту деяких товарів» (Закон № 3706);
-
№ 10169-2 «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо вдосконалення здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту деяких товарів» (Закон № 3707).
Законом № 3706 передбачено:
-
нові реквізити ПН та РК до неї. У формі ПН з’являться нові обов’язкові реквізити: дата та номер митної декларації, дата та номер договору (контракту). Їх потрібно буде заповнювати за операціями з експорту товарів;
-
тимчасові правила оподаткування ПДВ експорту товарів. Основна відмінність нових правил у тому, що вони здебільшого стосуються документального оформлення самих експортних операцій, складання ПН/РК, визначення ставки ПДВ, яка при цьому застосовуватиметься;
-
зміни щодо контрольованих іноземних компаній (КІК) та трансфертного ціноутворення (ТЦУ). Внесуть зміни і до порядку обчислення скоригованого прибутку КІК, що оподатковується в Україні;
-
скасування штрафів щодо КІК на час війни.
«Доступні кредити 5-7-9%»: розширення програми
Кабмін розширив можливості державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Тепер її коштом підприємці зможуть придбати та встановити електрогенераційні установки, які працюють на газу. Максимальна сума пільгового кредиту на відповідні цілі становить до 150 млн гривень, а строк кредитування становить до 10 років.
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» також передбачає можливість для підприємців використати кредитні кошти на придбання сонячних та вітрових електростанцій, а також обладнання для накопичення електричної енергії.