НБУ хоче змінити правила проведення платіжних операцій
Ще у березні НБУ пропонував посилити прозорість операцій з переказу коштів готівкою. Тобто готівкові кошти, переказані громадянами на користь ФОП/юросіб, повинні будуть обов’язково зараховуватися надавачами платіжних послуг на рахунки за номером IBAN у безготівковій формі.
Але такі зміни не стосуються громадян. Вони, як раніше, зможуть обирати зручний для них вид переказу та розрахунку за послуги чи товари ФОПів і інших юросіб – готівкою чи безготівково.
І от НБУ знову пропонує обговорити ці зміни. Відповідний проєкт постанови оприлюднили на сайті НБУ.
Як скасувати нарахований самоштраф під час воєнного стану
ДПС повідомляє про велику кількість запитів від платників щодо скасування самостійно нарахованих штрафних санкцій за результатами подання уточнюючих розрахунків.
Нагадуємо, що в умовах дії підпункту 69.38 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, платники мають право не заповнювати рядок в уточнюючій податковій звітності з відповідного податку, який передбачає самостійне нарахування штрафної санкції.
Але задекларовані суми штрафів в уточнюючих розрахунках вважаються самостійно узгодженими платниками. Тож у контролерів відсутня можливість скасувати чи виправити нараховані штрафи, що відображені в уточнюючому розрахунку з відповідного податку.
ДПС радить бути обачливими під час заповнення рядків уточнюючих розрахунків щодо сум штрафних санкцій.
Оновлять форму повідомлення про прийняття на роботу
Цього тижня оприлюднили проєкт змін до форми Повідомлення ДПС про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту та Порядку його заповнення.
Зокрема, форму Повідомлення доповнять рядками 12-17:
-
код класифікатора професій;
-
професійна назва роботи;
-
посада;
-
нове робоче місце;
-
особа з інвалідністю;
-
група інвалідності (I, II, III).
Також передбачено, що Повідомлення потрібно подати до початку роботи з ознакою «початкове». Якщо ж працівник так і не приступив до роботи протягом 3робочих днів з дати початку роботи, треба подати Повідомлення з ознакою «скасовуюче». Якщо ви виявили помилку в раніше поданому Повідомленні, то подаєте Повідомлення з ознакою «скасовуюче», а наступне – з ознакою «початкове».
З 15 травня діють зміни в КЗпП щодо правонаступництва у трудових відносинах
14 травня в «Голосі України» опубліковано Закон № 3677-IX, яким в КЗпП визначили дію трудових відносин при передачі суб’єкта господарювання.
За новими нормами КЗпП роботодавець буде зобов'язаний продовжувати трудові договори з працівниками в разі передачі бізнесу іншій особі.
Правонаступник, зі свого боку, зобов’язаний письмово або в електронній формі надати працівникам таку інформацію до початку процесів, які впливатимуть на трудові права та інтереси працівників у зв’язку зі зміною власника підприємства.
Про зміни у бронюванні та автоматичне продовження броні
Цього тижня Кабмін знову змінив порядок бронювання працівників підприємств, установ і організацій паливно-енергетичного комплексу та їхніх підрядних організацій, які здійснюють будівництво, ремонт, відновлення, надання послуг, виготовлення та/або поставку обладнання, інші інженерно-технічні заходи, що спрямовані на відновлення зруйнованого/пошкодженого внаслідок збройної агресії рф майна об’єктів критичної інфраструктури.
А Мінекономіки листом від 14.05.2024 № 2704-20/35460-03 пояснило, що якщо строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, наданої військовозобов'язаним рішенням Мінекономіки, закінчується 17.05.2024, згідно з постановою № 516 строк її дії автоматично продовжується на один місяць, тобто до 17.06.2024.
Онлайн участь платників у розгляді скарг при блокуванні ПН/РК: як це буде
На сайті ДПС оприлюднили проєкт постанови КМУ, яким визначили: якщо платник бажає брати участь у розгляді скарги особисто або через свого представника в режимі відеоконференції, йому не пізніше ніж за 5 к. днів до дати розгляду матеріалів скарги надсилають повідомлення про участь в електронній формі.
У повідомленні зазначають дату, час розгляду матеріалів скарги та посилання для підключення до відеоконференції.
Якщо платник не підключився або такого платника неможливо ідентифікувати, скаргу розглядатимуть без його участі.