Ви дізнаєтесь:
- Про зміни, внесені до декларації про прибуток.
- Про нові правила обліку безповоротної фіндопомоги.
- Як відобразити безповоротну фіндопомогу за 1 квартал.
Те що стосується безповоротної фінансової допомоги, відразу хочу сказати, що зважаючи на те, що в нас така стаття витрат як благодійність, вона стала дуже відчутною коли почалися наші особливі події, коли почався воєнний стан, трошечки підкоригували норми ПКУ, але фактично надавати безповоротну фінансову допомогу ми можемо не тільки отримувачам, які є, наприклад там ЗСУ, тероборона і т.д. Ми можемо надавати безповоротну фінансову допомогу іншим підприємствам, підприємцям, наприклад. Або вибудовуючи якісь схеми благодійності, де ми збираємо кошти, робимо певні перерахування, а потім ці кошти використовуються на якесь цільове призначення, на допомогу нашій Державі. Тому, будь ласка, давайте з вами згадаємо які новації саме щодо безповоротної фінансової допомоги. От я сказала, що Наказ №58, він привніс нові правила щодо відображення цієї нової норми, яка з’явилася в безповоротній фінансовій допомозі завдяки Закону №1914. Ну нагадаю, що особливість полягає в тому, що власне якщо ми надаємо безповоротну фінансову допомогу платнику податку на прибуток, то надаючи таку допомогу ми можемо враховувати її у витратах. Тобто власне в нас витрати, у нього там дохід і все добре. Але якщо той отримувач безповоротної фінансової допомоги, він є пов’язаною з нами особою, це перший момент. Другий момент, він за минулий рік, а у такому випадку йдеться про 2021 рік, задекларував від’ємне значення, тобто показав мінус в декларації з податку на прибуток, і ми передаючи йому таку безповоротну фінансову допомогу включили її у витрати, ми, якщо ми робимо коригування і ми є високодохідним платником, ми маємо відсторнувати ті витрати, які були відображені через другий рядок декларації. Зверніть, будь ласка, увагу, що, ну власне я коли дивилася на цей пункт Кодексу, який був викладений в новій редакції – п. 140.5.10 ПКУ, я взагалі вважала, що ну це все можна буде показати в тому самому рядочку декларації, який передбачений для безповоротної фінансової допомоги, це рядок 3.1.10. Але, зверніть, будь ласка, увагу, редакція і зміни, які внесені до декларації Наказом №58, вони додали новий рядочок 3.1.10.1, в якому буде відображатися саме ось таке сторно щодо безповоротної фінансової допомоги, якщо йдеться про пов’язану, збиткову минулого року, особу платника податку на прибуток і якщо я показала таку допомогу безпосередньо у витратах.
Наказ №58 треба врахувати вже за півріччя. В першому кварталі норма діє, а рядка немає. Ну це є традиційно вже останнім часом для формування декларації з податку на прибуток, у нас традиційна ситуація. Що радить податкова служба? І тут, знаєте, згадується універсальне правило: беремо будь-який рядок розділу 3 додатку «Різниці», ставимо там суму коригувань, далі ставимо позначку «Х» у полі «Наявність додатків» і коментуємо, що це є безповоротна фінансова допомога пов’язаній особі, згідно із нормою п. 140.5.10 ПКУ. Ось таку пораду дає нам податкова служба, тому що вона в будь-якому разі, зверніть, будь ласка, увагу, хоче виокремити такі допомоги з інших допомог, для яких традиційно має застосовуватися рядочок 3.1.10. Всі ті коригування, всі ті сторнування по безповоротній фінансовій допомозі, безоплатно наданим товарам/роботам/послугам. Я традиційно сказала як безповоротна фіндопомога, але ця норма п. 140.5.10 вона ширша, вона згадує товари/роботи/послуги, тому не даремно я згадала цей пункт кажучи про побудову гуманітарних схем перерахування грошей, які зараз також використовуються. Тому, будь ласка, зверніть увагу, якщо ви розумієте що у вас коригування саме пов’язаній особі, саме збитковій пов’язаній особі, збитковій минулого року пов’язаній особі у вас буде, то будь ласка, в декларації за I квартал виокремлюйте цю суму як радить податкова служба.
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.