Ви дізнаєтесь:
- Чи зміняться правила щодо періодичності подання зарплатної звітності.
- В які строки подається зарплатна звітність за 1-й квартал.
- Про правила складання довідкового розрахунку.
Податковий кодекс містить низку норм і серед них п. 51.1, за яким платники податків, а саме податкові агенти, а також платники ЄСВ, подають податковий розрахунок, так звану об’єднану звітність з ЄСВ, ПДФО і військового збору. І подають вони її поквартально з розбивкою по місяцях звітного кварталу. Разом із тим не слід забувати про страховий стаж. І Мінсоцполітики у своєму листі від 30.06.2021 р. №3608/0/290-21/45 роз’яснює, що страховий стаж обчислюється в місяцях за даними реєстру застрахованих осіб. І саме через те, що Порядок №4 формування податкового розрахунку і ПКУ передбачають його поквартальне подання, виникають певні незручності. Адже інколи той самий Фонд соцстраху, він не бачить необхідні дані щодо нарахування лікарняних і в такому разі Мінсоцполітики, воно пропонує звісно подавати довідковий розрахунок. Наголошую, що такий довідковий розрахунок, він подається протягом звітного кварталу, адже саме це нам роз’яснював Пенсійний Фонд в листі від 22.01.2021 р. №2800-050102-1/2832. При цьому, якщо, приміром, вам треба нарахувати лікарняні й страховий випадок розпочався з лютого, то звісно необхідна довідкова інформація за січень. Якщо страховий випадок розпочався з березня, то необхідна довідкова інформація за січень і лютий. При цьому вся довідкова інформація, вона подається до останнього дня звітного кварталу. Якщо це перший квартал, то це звісно 31 березня. Якщо ви до цієї дати не встигли подати довідкові розрахунки, то відповідно і немає вже сенсу їх подавати, вся інформація буде міститися саме у звітності об’єднаній з типом «звітна».
Крім того, слід зважати ще на такий момент, що довідковий розрахунок треба подавати саме перед нарахуванням відповідних виплат, приміром, тих самих лікарняних або декретних. І зовсім не потрібно подавати такий розрахунок коли вже такі виплати нараховані. Адже довідковий розрахунок містить саме інформацію необхідну для нарахування таких виплат.
Ще одні незручності пов’язані з тим, що на кожну окрему застраховану особу подається окремий довідковий розрахунок. Крім того, вся інформація, яка пройшла в довідкових розрахунках, вона має ще продублюватися в об’єднаній звітності з типом «Звітна».
Ну і з огляду на всі ці незручності виникла ідея зробити об’єднану звітність щомісячною. І зокрема, як ви бачите на слайді, у нас нещодавно в першому читанні, але наголошую що це не остаточне прийняття, саме в першому читанні було прийнято законопроєкт №7233, за яким зокрема вносяться зміни і до, згаданого вже сьогодні, пункту 51.1 ПКУ, що платники податків, в тому числі податкові агенти, а також платники ЄСВ, будуть подавати таку звітність і будуть подавати її помісячно. Разом із тим не слід забувати, що крім Податкового кодексу ми формуємо податкову звітність за Порядком №4 від Мінфіну. І звісно, якщо цей законопроєкт стане законом і про це ми вас обов’язково проінформуємо, то це спричинить ще і внесення змін до Порядку №4. На сьогоднішній момент, як ви бачите на слайді, за Порядком №4 ми формуємо ту звітність і подаємо її протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Отже, на сьогоднішній момент ми остаточно можемо сказати, що за перший квартал звісно ми звітуємо поквартально і останній день подання такого звіту це буде 10 травня поточного року.
Разом із тим в країні триває воєнний стан і якщо у платника податків, зокрема у податкового агента, у платника ЄСВ, немає можливості своєчасно подати об’єднаний розрахунок, він може скористатися п. 69.1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ, який дозволяє подати такий податковий розрахунок аж протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану. Разом із тим, якщо у вас є можливість, я не раджу вам використовувати таку воєнну преференцію. Адже не забуваємо, що від подання податкового розрахунку залежить формування страхового стажу в реєстрі застрахованих осіб. І звісно чим пізніше буде поданий такий розрахунок, Пенсійний Фонд пізніше побачить відповідну інформацію і відповідно на весь цей період в працівника не буде формуватися страховий стаж.
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.