Ви дізнаєтесь:
- В яких випадках застосовується КОРО.
- Якими є правила застосування КОРО.
- Чи варто приймати рішення про застосування КОРО.
КОРО – розрахунковий атавізм чи необхідність? А як вважаєте ви? Пишіть у коментарях.
Дуже популярне питання, на підприємстві є зареєстрований стаціонарний РРО і до нього є книга обліку розрахункових операцій, підкажіть коли і як її використовувати?
Дійсно, з певного часу, коли почали вноситися зміни до законодавства про РРО, ця книга, вона стала трошечки атавізмом. І наразі закон про РРО передбачає два випадки коли ця книга може бути використана. Давайте подивимось детально про що йдеться.
Перший випадок. Це стаття 5 Закону про РРО. І в даному випадку необхідність використання КОРО передбачена виключно на період виходу з ладу самого РРО. І розглядається вона як додаткова опція. Тому що у випадку коли при реєстрації стаціонарного РРО підприємство або підприємець бере для себе такий резервний варіант як можливість працювати далі коли не працює зареєстрований РРО, він може зареєструвати на цей РРО книгу обліку розрахункових операцій щоб не припиняти процес господарської діяльності. І відразу хочу зазначити і підкреслити, що згідно із Порядком №547, який регламентує питання використання саме РРО, суб’єкт господарювання приймає самостійно рішення щодо необхідності використання цієї книги. Отже, коли на підприємстві існує зареєстрований стаціонарний РРО і до нього є книга обліку розрахункових операцій, це означає, що підприємство прийняло рішення на період технічних проблем (відсутність електроенергії або безпосередньо якісь проблеми, технічні, із працюванням самого РРО) використовувати такий спосіб реєстрації розрахункових операцій. Але хочу зазначити, що поряд із використанням КОРО на період таких технічних проблем ми можемо використовувати не тільки КОРО і розрахункову книжку, а і належним чином зареєстрований резервний сам РРО. Це є перший випадок.
Доречі, хочу зазначити, що запитань по цій темі більше ніж відповідей. Але я знаю де вам точно допоможуть і саме це запитання в нас виникло на бухгалтерській відео платформі №1, тому що на цій платформі відповідають на всі запитання топ експерти з багаторічним досвідом роботи. Запитань ставити можна безлімітну кількість, а відповідь отримаєте менше ніж за добу. Це просто мрія кожного, «особистий консультант» доступний всім передплатникам на бухгалтерську відео платформу №1. Посилання тут.
Отже, який наступний випадок використання КОРО та розрахункових книжок, які власне йдуть у комплекті? Це пільги Закону про РРО. І власне йдеться про статтю 10, в якій встановлено перелік певних форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі громадського харчування без використання РРО або ПРРО, але із використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій. На відміну від статті 5, стаття 10 встановлює обов’язковість використання КОРО у тому випадку, коли підприємство або підприємець хоче скористатися пільгами із даного переліку. Хочу нагадати, що цей перелік затверджений постановою КМУ №1336 і наразі він є дуже і дуже популярним саме через те, що в оновленому форматі цього переліку існує так звана «пільга для села», якою цікавляться більшість підприємців, які почали використовувати РРО або ПРРО, потрапили під обов’язковість, саме з 1 січня 2022 року. Отже, наголошую, що коли йдеться про варіант використання пільги, зокрема «пільги для села», використовувати КОРО та розрахункові книжки є необхідною вимогою використання цієї пільги. І на відміну від статті 5, дана стаття і дане використання цього облікового регістру, воно не є опціонним, тобто воно виступає виключно замінником РРО або ПРРО.
Ну і на останок постає дійсно питання, а що робити коли в мене є ПРРО і я хочу також продовжувати працювати коли в мене є якісь технічні проблеми. Чи треба реєструвати КОРО на ПРРО? З цього приводу хочу зазначити, що законодавство не передбачає пов’язувати такий обліковий регістр саме із програмним РРО.
***
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.
Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗