Ви дізнаєтесь:
- За які порушення найчастіше карають ФОПів.
- Якими будуть наслідки порушень для ФОПа.
- Як убезпечити себе від штрафів.
Як виправити помилки до того як їх знайдуть податківці? Є питання, пишіть у коментарях.
Будь-яка перевірка це завжди стрес і зовсім неважливо як довго ви займаєтесь бізнесом. Воно і не дивно. Мета перевірки – нарахувати податки та штрафи. Поговоримо за що підприємці єдинники отримують найбільше штрафи та донарахування.
Одно з найчастіших помилок – коли ФОП на другій групі надає послуги неплатникам єдиного податку. Наприклад, юридичним особам, громадським організаціям, державним установам, благодійним фондам, ОСББ. Нагадаю, що і оренда, у розумінні Податкового кодексу, є послугою. У випадку коли підприємець на другій групі прийняв кошти за послуги від юрособи, неплатника єдиного податку, чи ФОПа на загальній системі, то наш підприємець зобов’язаний відмовитись від єдиного податку та перейти на загальну систему оподаткування з 1 числа наступного кварталу.
Як податкова може дізнатись про це? Найчастіше дізнається з поданими вашими замовниками форми №1ДФ, або зараз об’єднана звітність 4ДФ. Бухгалтера зазвичай показують виплачені доходи підприємцям з кодом 157. Або дізнаються через запити вашим контрагентам.
Яка відповідальність за це просунення? Припустимо, порушення було 2 роки тому. Отримана сума коштів з цих послуг оподатковується за окремою ставкою 15% від суми. Додатково оподатковується весь прибуток за 2 роки. Тобто отриманий з 1 числа наступного кварталу після порушення. 18% – ПДФО, 1,5% – військового збору, 22% – ЄСВ, а також штрафні санкції від несплачених податків, а ще й пеня. Найчастіше сума донарахувань вимірюється сотнями тисяч. Що ж робити? Щоб уникнути штрафу подумайте чи це дійсно було надання послуг, може то був продаж товару? Наприклад, вам надійшла оплата за друк банеру, це послуга, що заборонено. А якщо друк банеру замінити на «банер, 1 шт.», та передати за накладною, то вже так можна, ви нічого не порушуєте. Товари та власну продукцію можна продавати всім.
Йдемо далі. Зняття з єдиного податку. Річ у тому, що 95% ФОПів примусово знімають з єдиного через заборгованість по податкам. На сьогодні, у випадку коли це борг більше 3060 грн. Так у серпні цього року до нашої компанії звернувся підприємець, платник єдиного податку другої групи, щоб ми надавали йому бухгалтерські послуги. І яким же було наше здивування коли ми дізнались що цей ФОП на загальній системі ще з 31 грудня 2018 року. Ніхто йому не телефонував і не попереджав. Він як то кажуть «ні сном ні духом». Його бухгалтер здавала декларацію з єдиного податку за 2019-2020 рік, квитанції №2 були отримані. Нічого не підозрюючи він продовжував платити єдиний податок навіть у 2021 році. Але ж реєстру платників він виключений у 2018 році. Які наслідки цього? У нашому випадку, за 2 роки його виручка склала майже 2 млн. З прибутку потрібно сплатити 18% ПДФО, 1,5% військового збору, 22% ЄСВ, можливо ще 20% ПДВ, а також штраф від несплачених податків та пеня. Що робити? Терміново збирайте свою первинку, яка підтвердить ваші витрати за період з дати анулювання по сьогоднішній день. Тобто з 2019 по 2021 рік. Зверніться до ваших постачальників та отримайте накладні, акти, квитанції про оплату. І чим більше ви назбираєте витрат, тим менше сплатите податків.
Далі про отримання доходів, що дозволені на спрощеній системі оподаткування, але відсутні такі КВЕДи у переліку видів діяльності конкретного підприємця. Як бачите на слайді, підприємець платник єдиного податку не має права здійснювати ті види діяльності, які не зазначені в його облікових даних реєстру. Яка відповідальність за це порушення? Цей підприємець зобов’язаний перейти на сплату інших податків з 1 числа наступного кварталу. Якщо він цього не зробить, а податківці підчас проведення перевірки знайдуть це порушення, вони мають право анулювати реєстрацію платника єдиного податку та донарахувати заднім числом 18% ПДФО, 1,5% військового збору, ЄСВ. Що робити? Щоб уникнути штрафу, швиденько додайте собі видів діяльності. Перейдіть на даний сервіс http://kved.ukrstat.gov.ua/KVED2010/kv10_i.html та оберіть собі більше кодів КВЕД, які найбільш повно та чітко описують вашу діяльність. Наприклад, якщо у вас торгівля, підберіть КВЕДи як для оптової так і для роздрібної торгівлі. Реєструвати нові КВЕДи можна швидко, безкоштовно і онлай через додаток «Дія». Головне запам’ятайте: КВЕДів мало не буває. Так, додали. Після цього незабудьте перевірити свій електронний кабінет чи всі КВЕДи відобразились. Також отримайте собі витяг з реєстру платників єдиного податку. І будемо мати надію, що податківці не побачать коли ви добавили нові види діяльності.
***
Маєте професійні питання за темами відео?
Ставте їх експертам у сервісі «Особистий консультант» безлімітно й отримуйте відповіді на кожне протягом доби.
Щоб отримати роз’яснення від лекторів, скористайтеся розділом «Консультації лекторів». Відповіді надаються у відеоформаті щовівторка.
Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗