Важливо:
1. Для роботи на ПРРО касиру необхідно мати кваліфікований електронний підпис.
2. Роботу конкретної особи на ПРРО можна чітко ідентифікувати.
3. У разі звільнення касира необхідно подати до контролюючого органу. Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа з типом підпису «припинення роботи».
Ви зареєстрували програмний РРО, але чи повідомили про всіх касирів?
Перед тим як касир буде працювати з програмним РРО йому треба отримати електронний підпис. І до речі при цьому функції касира може виконувати і директор. У такому разі, як каже податкова в роз’ясненні «ЗІР» категорія 109.24, яке ви бачите на слайді, не потрібно отримувати додатковий кваліфікований електронний підпис директору юридичної особи, якщо він виконує обов’язки касира. Звісно функції касира може виконувати і безпосередньо фізична особа підприємець. У такому разі, як каже податкова у «ЗІР», генерувати електронну печатку фізичній особі – підприємцю, яка має електронний підпис, потрібно лише для програмно-технічних комплексів самообслуговування, в яких відсутній касир. Отже, якщо є фізичний касир, у такому разі звісно використовується електронний підпис. На наступному слайді ви бачите, що ПРРО дозволяє здійснювати вхід та працювати тільки тим касирам, яких суб’єкт господарювання зазначив у Повідомленні про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа про касира за формою J/F1391801. Отже після реєстрації ПРРО необхідно подати відповідне повідомлення щодо усіх касирів, які будуть працювати із даним ПРРО. Якщо повідомлення не буде подано, звісно можливості працювати на такому ПРРО не буде.
На наступному слайді ви бачите, що у разі відкриття зміни на ПРРО одним касиром, інший касир не може здійснити вхід на такий ПРРО. Отже, одна зміна – один касир. Касир відкриває зміну, робить відповідні, або службові операції, або розрахункові операції, або навіть якщо після відкриття зміни жодних, або службових, або розрахункових операцій, не було, все одно зміну треба закрити. Крім того, касир працюючи на програмному РРО буде обов’язково подавати повідомлення про відкриття зміни. Отже, можна чітко проідентифікувати роботу конкретної особи на ПРРО, порівняти її із правилами внутрішнього трудового розпорядку роботодавця, із графіками роботи, графіками змінності. Ну або якщо на ПРРО працює фізична особа – підприємець, яка взагалі не має найманих працівників, то звісно можна перевірити і порівняти з відповідною інформацією, щодо перетину кордону чи дійсно фізособа – підприємець працювала на цьому ПРРО або передала комусь свій електронний підпис.
На наступному слайді ви бачите, що касир, що здійснює розрахункові операції засобами ПРРО, має засвідчувати відкриття зміни, проведення розрахункової операції шляхом накладання на повідомлення про відкриття зміни, розрахунковий документ/Z-звіт свого електронного підпису. Ну а що робити у тому випадку, коли касир, який працює з ПРРО, більше з ним працювати не буде, ну хоча б з причини що він звільниться. У такому разі, як каже податкова у роз’ясненні «ЗІР», у разі звільнення касира суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа за ідентифікатором форми J/F1391801 з типом підпису «припинення роботи» для такого касира.
***