Важливо:
1. «Стаціонарний» ПРРО використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній заяві за ф. № 1-ПРРО, а «пересувний» використовується по всій території України.
2. «Інтернет-торгівля» передбачає використання ПРРО за адресою, зазначеною в реєстраційній заяві за ф. № 1-ПРРО, та можливість залучення касира при його застосуванні.
3. «Каса самообслуговування» означає, що при застосуванні такого ПРРО не передбачається залучення касира (наприклад, платіжний термінал).
Реєструючи програмне РРО та формуючи відповідну заяву щодо його реєстрації суб’єкту господарювання треба обов’язково визначитися із типом програмного РРО. Всього їх чотири. І нещодавно податкова у «ЗІР» надала своє тлумачення щодо кожного з цих чотирьох типів.
Зокрема як ви бачите на слайді поняття тип ПРРО «стаціонарний» означає, що такий ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю та використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній заяві за формою №1-ПРРО. Отже спочатку суб’єкт господарювання подає форму №20-ОПП на певну господарську одиницю за відповідною адресою, ну і відповідно реєструє там програмне РРО з типом «Стаціонарний».
Наступний тип програмного РРО, який ви бачите на слайді, це «пересувний». І щодо цього податкова в нас висловилася, що такий ПРРО зареєстрований на конкретну господарську одиницю (наприклад автомобіль), але може використовуватися на всій території України. І на перший погляд здається, що все ж таки такий програмний РРО треба реєструвати на якийсь транспортний засіб, який можливо про ідентифікувати. Це може бути або автомобіль, або мотоцикл. Ну а при цьому неможливо про ідентифікувати той самий велосипед, або як то кажуть «ноги кур’єра», це не є певним пересувним засобом.
Наступний тип програмного ПРРО, це «Інтернет торгівля». І такий тип, на думку податкової, означає, що такий ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю і використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній заяві за ф. №1-ПРРО, та при його застосуванні можливе залучення касира (інтернет-магазин (сайт)). При цьому податківці замовчують, а що ж робити в тій ситуації, коли в інтернет-магазина є якась, ну умовно кажучи, стаціонарна торгівля там де формування чеку ПРРО відбувається на складі, приміром, або в самому інтернет-магазині і одночасно із тим ще є пересувний об’єкт, яким доставляються товари і там де розрахунок відбувається безпосередньо, приміром у квартирі покупця. Так от з огляду на такі формальні підходи, виходить що у такому разі треба реєструвати два ПРРО. Один за стаціонарною адресою, там де фактично будуть формуватися чеки, приміром на складі інтернет-магазину. Ну а другий за якимось пересувним об’єктом, з використанням якого будуть доставлятися товари і там де розрахунок буде проводитися десь скажімо так в квартирі покупця.
Ну і ще один тип ПРРО, це «каса самообслуговування». І на думку податкової, такий тип ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю та використовується за адресою зазначеною в реєстраційній заяві за формою №1-ПРРО, при цьому його застосування не передбачає залучення касира (наприклад платіжний термінал).
***