Важливо:
1. ПРРО формує фіскальні касові чеки: за товари (послуги) (№ ФКЧ-1); видачі коштів (№ФКЧ-2); за операціями з приймання готівки для подальшого її переказу через ПТКС (№ФКЧ-3)..
2. QR-код у чеку ПРРО зазначається за наявністю.
3. Чек ПРРО, крім спільних з РРО-чеком реквізитів, містить специфічні реквізити.
На слайді ви бачите назви тих фіскальних касових чеків, які формує програний реєстратор розрахункових операцій. Ну у першу чергу це ФКЧ-1, це фіскальний касовий чек на товари (послуги). ФКЧ-2 це фіскальний касовий чек видачі коштів, який формується у разі повернення коштів у зв’язку із поверненням товару або рекомпенсації раніше оплаченої послуги. Ну а ще ФКЧ-3, це фіскальний касовий чек за операціями з приймання готівки для подальшого її переказу через програмно-технічні комплекси самообслуговування. Нагадую що форми цих чеків містяться у додатку до Положення №13 і оновлені форми у нас діють з 1 серпня поточного року. Ну і звісно усі реквізити цих нових форм програмним реєстратором розрахункових операцій обов’язково мають застосовуватися. Є спільні реквізити, які є як в класичному РРО так і в програмному РРО. Зокрема ті самі програмні РРО вони обов’язково повинні мати попереднє найменування товарів, зокрема із зазначення коду УКТ ЗЕД, у разі продажу підакцизних товарів. Ну а є ще, так звані, специфічні реквізити, які використовуються лише програмними РРО.
Зокрема за окремим рядком 24 зазначається фіскальний номер електронного контрольного касового чека, дата (день, місяць, рік) і час (година, хвилина, секунда) проведення розрахункових операцій. Ну ви бачите на слайді, що це рядочок для ФКЧ-1. І тут я нагадую, що номер фіскального електронного касового чеку, він присвоюється фіскальним сервером Державної податкової служби в режимі «онлайн», ну а якщо програмний РРО працює в режимі «офлайн», то відповідний номер в нас буде братися із певної порції заздалегідь зарезервованих номерів. Перша порція буде надаватися програмному РРО, це 2000 номерів, під час його реєстрації, ну а вже наступні порції будуть залежати від того, скільки буде використано номерів з тієї порції та відправлено на сервер податкової. Ну а податкова вже взамін надасть ще додаткову порцію таких номерів.
Ну ще один реквізит за рядочком 25, ви бачите на слайді, це QR-код, який містить у собі код автентифікації повідомлення (МАС) цього чеку, дату та час здійснення розрахункової операції, фіскальний номер електронного касового чека, суму розрахункової операції і фіскальний номер програмного РРО. Проте в примітка до форми ФКЧ-1 йдеться, що QR-код, він зазначається у разі наявності.
Щодо специфічних реквізитів, то як ви бачите на слайді, за рядком 26, ставиться позначка щодо режиму роботи (офлайн або онлайн), в якому створений касовий чек програмного РРО.
Ну а за рядком 27, контрольне число, сформоване в режимі «офлайн». Ну і в примітках до ФКЧ-1 йдеться, що таке число формується за допомогою одностороннього алгоритму хешування даних. В один період часу та для всіх ПРРО застосовується одна хеш-функція, визначена ДПС, інформація про яку оприлюднюється в електронному кабінеті.
Щодо рядка 28, де зазначається заводський номер, то як ви бачите на слайді, звісно для програмного РРО він не зазначається.
Ну а за рядком 29, у нас проставляється фіскальний номер програмного РРО, перед яким друкуються великі літери «ФН ПРРО».
***