Коли та як звітувати за формою 1ДФ для ФОП
Нової квартальної форми об'єднаної звітності ще немає, тому податківці дали перші роз'яснення з цього питання.
В ЗІР, категорія 103.25 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=44285 податківці пропонують ФОП без штрафів подати до 11.05.2026 року об'єднану звітність за кожний місяць окремо за місячною формою. Податківці наголошують, що згідно з абз. 2 п. 46.6 ПКУ, до моменту затвердження нових форм звітності застосовуються чинні форми. Це означає, що платники мають право користуватись формою для місячного звітного періоду.
При цьому строки подання визначаються як для квартальної звітності. Відповідно до п.п. 49.18.2 ПКУ, граничний строк подання за І квартал 2026 року – 40 календарних днів після його закінчення. Тобто останній день подання – 11.05.2026.
Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання застосовується саме за квартальний період. Це передбачено ст. 119 ПКУ. Тобто навіть якщо звіт подавався помісячно, контроль здійснюється за підсумками кварталу.
З огляду на ситуацію, у ФОП є два варіанти дій:
Перший варіант – чекати на появу нової квартальної форми. Адже Податковий кодекс України не передбачає подання Податкового розрахунку за формою для щомісячного звітування. Натомість встановлено обов’язок подавати квартальну форму протягом 40 календарних днів після закінчення кварталу.
Недолік цього варіанту полягає в тому, що до 11.05.2026 нова квартальна форма може так і не з’явитися.
Другий варіант – скористатись офіційним роз’ясненням ДПС і подати об’єднану звітність за 1 квартал 2026 року за місячною формою: окремо за січень, лютий та березень – у строк до 11.05.2026. При цьому податківці наголошують, що штрафів не буде.
Недоліки цього варіанту:
- формально це не відповідає вимогам ПКУ;
- відсутня визначеність, чи потрібно буде повторно подавати звітність після затвердження нової квартальної форми.
Щоб отримати офіційну позицію з цих питань, ми направили запит до центрального апарату ДПС. Після отримання відповіді одразу опублікуємо її на сайті.
Про це ми говорили у відео https://7eminar.ua/events/6262/15384
Якщо ФОП обирає 2 варіант, то місячну об'єднана звітність за січень подається у періоді "Січень 2026", за лютий - у періоді "Лютий 2026", за березень- у періоді "Березень 2026". Заповнення- звичайне, як Ви це робили у 2025 році.
На практиці більшість обирає чекати нову квартальну форму до початку травня, а потім вже приймати остаточне рішення щодо подальших дій.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Проблеми з подачею уточнюючого розрахунку 4ДФ за березень 2026
Є відповідь АІ
Чи потрібно подавати звіт ПДФО та ЄСВ при бездіяльності
Коли подавати декларацію з ПДВ після реєстрації ФОП
Відображення компенсації невикористаної відпустки в формі 4ДФ
Відображення операцій з придбання товарів у неплатників ПДВ
Чи потрібно фіскалізувати безготівкові платежі для ФОП-перевізника
Ставки податків при виплаті компенсації працівнику Дія. Сіті
Відмова в поданні уточненої декларації: причини та рішення
отримуємо відповідь - відмову [J0500111] Документ не відповідає всім вимогам електронного документа, оскільки виявлено недостовірність значень
обов’язкового реквізиту щодо звітного (податкового) періоду, що уточнюється…
Чи можемо скористатися пільгою на ПДВ для медичного обладнання
Ми приватна клініка з сімейними лікарями та лікарями узької спеціалізації.
Хочемо придбати аппарат Ультразвукова діагностична система CBit 8.
Поставка Товару по даному Договору здійснюється без ПДВ (відповідно до пп.2 п.32 підрозділу 2 розділу XX…
Використання корпоративного телефону для мобілізованого працівника: нюанси бухгалтерії
Ризики відрядження: автомобільна поїздка та компенсація авіаперельоту
Закриття старої адреси у формі 20-ОПП для ТОВ
Закриття 00 рахунка з кредитовим сальдо після перенесення залишків
Відповідь АІ схвалено експертом
Заповнення рядка 1.6 звітності щодо зарплати мобілізованих працівників
Облік благодійних витрат на проектну документацію в будівництві
Є відповідь АІ
Як ФОП жінці розпочати продаж товарів без обліку доходів
Уточнююча декларація з ПДВ: помилка при подачі за червень
В якому місяці слід створити цю цточнюючу, який ставити звітний період липень, а уточнюча за червень…


