Питання оформлення актів та звітності для громадської організації
Ви можете зробити акт в квітні, в який включити винагороду за березень-квітень.
Тоді нарахування винагороди будете відображати в звіті за квітень.
Додаток 1
Якщо винагороду виплачують одразу за декілька (в даному випадку, два) місяців, то для такої застрахованої особи в Д1 в квітні потрібно відвести відповідну кількість рядків.
У Вашому випадку – 2 рядки (за березень та за квітень).
Для осіб, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована. (ч.2 ст.7 Закону України від 08.07.2010 № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Отже, винагороду потрібно розділити на 2 місяці рівними частинами. В кожному рядку в гр.9 обираєте КТН 1. Цей код зазначається для осіб, які якраз і отримують дохід за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує місяць.
У графі 14 вказуєте по кожному рядку кількість календарних днів перебування у цивільно-правових відносинах, окремо по кожному місяцю дії договору ЦПХ. Тобто в березні – 31 день, в квітні – 30 днів.
Додаток 4ДФ
Тут діє інше правило — касовий метод та метод нарахування, тобто вказуєте всю суму за актом одним рядком у тому місяці, коли підписано акт (квітень). Розбивати по місяцях тут не потрібно.
Ознака доходу 102. Тобто, заповнюєте графу "3а" та "3". Якщо оплата відбудеться в квітні, то графу «3» будете заповнювати в звіті за квітень.
Дата прийняття/звільнення у графах 7 та 8 4ДФ на фізосіб, які працюють за ЦПХ-договорами, не заповнюється. Також не заповнюємо графи 9 та 10.
Сплата податків
Якщо акт підписано у квітні, а виплати немає, то потрібно буде сплатити ПДФО та ВЗ з цієї суми не пізніше 30 травня. Податкова бачить нарахування в 4ДФ і буде очікувати на надходження податків.
Додатково у відео: https://7eminar.ua/events/3525/7486
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Чи враховувати матеріальну допомогу при створенні резерву відпусток
Витрати на матеріал: облік ПДВ для ФОП на загальній системі
Чи потрібен військовий квиток при бронюванні працівника
Відображення членського внеску в витратах після виставки: запитання
Як змінити місце провадження ФОП на "вся територія України"
Розрахунок середньоденної зарплати для відпускних у 2026 році

Облік кредитних продажів побутової техніки для ФОП 2 групи
Є відповідь АІ
Термін виплати зарплати працівнику під час військових зборів
Складнощі бронювання працівника через військовий облік та резерв
Є відповідь АІ
Облік імпортного матеріалу, повернення та курсові різниці в ЗЕД
ТОВ отримало імпортний матеріал 15.06.2026р.
09.07.2026р. ТОВ частково повертає бракований матеріал в рахунок майбутніх поставок. Вартість поверненого матеріалу – 13 510,80 EUR
Проблеми з прийняттям звітності відокремленого підрозділу: що робити
Є відповідь АІ
Виправлення зарплатної звітності: проблеми з відображенням окладу та ЄСВ
Виправлення помилки в податку: чи загрожує штраф і пеня
Правильний розрахунок компенсації за невикористану відпустку при звільненні
Виключення працівників з розрахунку внеску на інвалідність: нюанси
1. Працівників, які були у відпустці без збереження з/п з 01.04.26 по 02.06.2026 та з 01.04.26 по 25.06.26?
2. Працівників, які були відсутні без поважних причин цілий…

