Чи є накази недійсними без відмітки про ознайомлення працівників
Без ознайомлення працівника з кадровим наказом, який його стосується, дія цього наказу не може розповсюджуватись на цього працівника. Отже, ознайомлення з наказом - це обов’язкова дія, уникнути якої неможливо.
Згідно зі ст. 29 КЗпП (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#n175) ознайомлення працівників з наказами (розпорядженнями), повідомленнями, іншими документами роботодавця щодо їхніх прав та обов’язків допускається з використанням визначених у трудовому договорі засобів електронних комунікаційних мереж з накладенням удосконаленого електронного підпису або кваліфікованого електронного підпису. У трудовому договорі за згодою сторін можуть передбачатися альтернативні способи ознайомлення працівника, крім інформації про наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, а також про право на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства і колективного договору (про це повідомляють тільки під підпис).
Також у період воєнного стану згідно зі ст. 7 Закону № 2136 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-20#n27) сторони трудового договору можуть домовитися про альтернативні способи створення, пересилання і зберігання наказів (розпоряджень) роботодавця, повідомлень та інших документів з питань трудових відносин та про будь-який інший доступний спосіб електронної комунікації, який обрано за згодою між роботодавцем та працівником.
Домовленість в даному випадку означає видання наказу про обраний спосіб обміну і ознайомлення з ним працівника під підпис. Далі всі накази, повідомлення і заяви (в т.ч. пояснення) можуть бути в електронному вигляді передані обраним шляхом комунікації (наприклад, через електронну пошту).
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Є відповідь АІ
Чи може новий директор підписувати ПДВ до призначення
Є відповідь АІ
Гранти від держави з 1 вересня: умови та порядок отримання
Є відповідь АІ
Відображення заробітної плати директора у звітності за липень-серпень
Витрати на аудит для сертифікації пшона: рахунок 93
Хто має виписувати ТТН: замовник чи постачальник товару
Від кого виписувати ТТН (від того хто платить за перевезення товару, чи хто відвантажує)?
Заздалегідь дякую…
Є відповідь АІ
Заповнення рядка "всього" в уточненому звіті по ЕСВ
Організація документообігу та обліку при передачі автомобіля військовим
Обов'язковість заповнення комірки у декларації з ПДВ: ризики та суми
Перехідний кредит і податкова накладна: що потрібно знати
Призначення платежу для погашення заборгованості ФОП 2 групи
Облік юридичної особи за неосновним місцем у Кам'янському
Скасування відрядження через прострочений паспорт: наслідки для ГО
Чи потрібно ігристому вину Martini Asti акцизна марка
Є відповідь АІ
Розрахунок ЄСВ у разі лікарняних та відпусток: що робити
Чи можна зробити довідкову за ФОП 3 групи в серпні
Є відповідь АІ

