Чи можуть благодійні організації надавати добровільне страхування фізособам
Добровільне страхування працівників є для цих працівників додатковим благом (п. 164.2.16, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/ed20260101#n3627)
На даний час ст. 133 ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/ed20260101#n10610) визначає наступне:
"133.4.4-1. Виплата компенсацій та інших виплат (у тому числі тих, що є додатковим благом) на користь працівників благодійної організації не є підставою для виключення такої благодійної організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій, за умови що такі компенсації та інші виплати пов’язані з реалізацією цілей і завдань такої благодійної організації і передбачені її установчими документами та/або організаційно-розпорядчими документами та не суперечать Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації". Розмір таких компенсацій та інших виплат у податковому (звітному) році не повинен перевищувати 25 відсотків суми понесених адміністративних витрат такої благодійної організації за податковий (звітний) рік."
Отже, якщо по цим страховкам Ви вкладаєтесь в обмеження прописані в п. 133.4.4-1 ПКУ, то Ви можете проводити таке страхування працівників.
Додаткоков рекомендуємо отримати ІПК
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Питання щодо обліку тимчасового ввезення товару та ПДВ
В Декларації зазначено частковий ПДВ при режимі тимчасового імпорту – 27% (3% за кожний місяць х 9 міс).
Питання:
1.Так як товар не переходить до…
Правила включення ЄСВ до декларації ФОП за 2025 рік
ФОП на 3 групі: як вказати чисельність працівників у звіті
Оподаткування доходів ФОП за актами виконаних робіт у 2026 році
ПДВ при постачанні рекламних матеріалів за грантовим проєктом
України". В договорі продукція відвантажується без ПДВ за рахунок гранту. Підкажіть, будь ласка, як я повинна…
Заповнення Додатку 5 при зміні коду професії працівника
Чи потрібно ФОП 3 групи подавати декларацію без прибутку
Як правильно заповнити податкову накладну за нульовою ставкою ПДВ
Податкові наслідки фінансової допомоги неприбутковим організаціям для благодійників
Ми — юридична особа, платник ПДВ на загальних підставах, плануємо надати добровільну фінансову допомогу на безповоротній основі неприбутковій організації, яка включена до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Просимо роз’яснити:
* які податкові…

