Вимоги до продажу коньяку та шампанського: нюанси та обмеження
Так, продавати залишки напоїв із назвами «коньяк» і «шампанське» можна, а в чеку РРО слід зазначати саме ту назву, яка вказана на етикетці та у документах постачальника.
Законодавством передбачено поступову відмову від використання деяких географічних зазначень для алкогольних напоїв. Водночас продукція, яка була виготовлена та маркована відповідно до вимог законодавства до 1 січня 2026 року, може перебувати в обігу та реалізовуватися до повного вичерпання її залишків. Такі правила випливають із перехідних положень Закону України «Про географічні зазначення спиртних напоїв» №2800-IX, яким передбачено припинення використання назви «Cognac (коньяк)» для української продукції з 01.01.2026, але дозволено реалізацію напоїв, виготовлених і маркованих до цієї дати, до повного продажу їхніх залишків.
Під час проведення розрахункових операцій назва товару в чеку повинна відповідати фактичній назві товару, зазначеній на етикетці та у первинних документах. Відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій…» https://zakon.rada.gov.ua/go/265/95-%D0%B2%D1%80 розрахунковий документ має містити обов’язкові реквізити, зокрема назву товару (ст. 3). Детальні вимоги до реквізитів визначені Положенням про форму та зміст розрахункових документів, затвердженим наказом Мінфіну №13 від 21.01.2016, де передбачено, що у фіскальному чеку зазначається назва товару, яка дозволяє його однозначно ідентифікувати.
Якщо на пляшці та у видатковій накладній зазначено «коньяк» або «шампанське», а в чеку РРО буде зазначено «бренді» чи «вино ігристе», виникне невідповідність між фактичним товаром, первинними документами та даними чека. Під час перевірок контролюючі органи можуть розцінити це як реалізацію товару, який не відповідає даним обліку, або як відсутність обов’язкового реквізиту розрахункового документа.
За проведення розрахункової операції з порушенням вимог щодо застосування РРО передбачена фінансова відповідальність відповідно до ст. 17 Закону про РРО https://zakon.rada.gov.ua/go/265/95-%D0%B2%D1%80. Зокрема, за перше порушення застосовується штраф у розмірі 100% вартості проданих товарів, а за кожне наступне — 150% вартості.
Крім назви товару, для алкогольних напоїв у чеку РРО також обов’язково зазначаються код УКТ ЗЕД, ціна, кількість та цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку.
Тому при продажу залишків напоїв, на етикетці яких зазначено «коньяк» або «шампанське», у РРО доцільно програмувати товар саме з такою назвою, яка зазначена на пляшці та у вхідних документах постачальника. Це забезпечує відповідність даних чека фактичному товару та первинним документам.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Є відповідь АІ
Гранти від держави з 1 вересня: умови та порядок отримання
Є відповідь АІ
Відображення заробітної плати директора у звітності за липень-серпень
Витрати на аудит для сертифікації пшона: рахунок 93
Хто має виписувати ТТН: замовник чи постачальник товару
Від кого виписувати ТТН (від того хто платить за перевезення товару, чи хто відвантажує)?
Заздалегідь дякую…
Є відповідь АІ
Заповнення рядка "всього" в уточненому звіті по ЕСВ
Організація документообігу та обліку при передачі автомобіля військовим
Обов'язковість заповнення комірки у декларації з ПДВ: ризики та суми
Перехідний кредит і податкова накладна: що потрібно знати
Призначення платежу для погашення заборгованості ФОП 2 групи
Скасування відрядження через прострочений паспорт: наслідки для ГО
Чи потрібно ігристому вину Martini Asti акцизна марка
Є відповідь АІ
Розрахунок ЄСВ у разі лікарняних та відпусток: що робити
Чи можна зробити довідкову за ФОП 3 групи в серпні
Є відповідь АІ
Як подати документи для розблокування ПН при ПДВ
Кадрові зміни: Як правильно відобразити у податкових документах
ПДВ при продажу автомобіля: донарахування на різницю вартостей
Оформлення передачі канцтоварів дітям у благодійній організації
Податкові та бухгалтерські наслідки прощення боргу підприємством засновнику
Облік авансових витрат у гривні для закордонних відряджень
так як аванс (добові) були виплачені…
Є відповідь АІ


