Оподаткування юридичних послуг для іноземної компанії на спрощенці
Адвокатське об'єднання на єдиному податку 3 група 5%планує надавати юридичні послуги польскій фірмі. Коли буде дохід, чи буде ПДВ, об'єднання не платник ПДВ. На що ще потрібно звернути увагу при оподаткуванні.
Дякую.
Якщо Ви є платником ЄП групи 3 (ставка 5%), то при наданні юридичних послуг нерезиденту:
1) Коли буде дохід
ПКУ в ст. 292 визначає наступне (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17?find=1&text=%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%96%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BD#n7038):
"292.1. Доходом платника єдиного податку є:
...2) для юридичної особи - будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті;
...292.5. Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.
292.6. Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності."
Тобто, на дату зарахування Валюти на Ваш банківський рахунк в валюті (не розподальчий) маєте визнати дохід під ЄП
Для юросіб дата доходу = дата зарахування на основний рахунок підтверджується ІПК ГУ ДФС у Сумській області від 22.12.2017 р. N 3111/ІПК/18-28-12-04-20
ЗІР (108.01.02, https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=28329):
«Що є доходом ЮО - платника ЄП третьої групи, якщо валютні кошти за надані товари (роботи, послуги) перераховуються через міжнародні системи грошових переказів (SWIFT, Western Union, MoneyGram тощо)?
Відповідь:
Якщо з виручки в іноземній валюті за надані товари (роботи, послуги) утримуються відсотки (комісійні) на користь міжнародної системи грошових переказів (SWIFT, Western Union, MoneyGram тощо), то доходом юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи є повна сума виручки, перерахована у гривні за офіційним курсом НБУ на дату її надходження (з врахуванням коштів, утриманих міжнародними системами за переказ валютних коштів).»
Отже, для Вас дата доходу для цілей ЄП - це сума валюти, зарахована на Ваш рахунок як АО, помножена на курс НБУ на цей день. Якщо банк утримав комісію при зарахуванні валюти, то маєте її додати до доходу під ЄП.
2. чи буде ПДВ, об'єднання не платник ПДВ. На що ще потрібно звернути увагу при оподаткуванні?
Оскільки Ви є платник ЄП групи 3 зі ставкою 5%, то ПДВ у Вас не буде в будь-якому разі принаданні таких послуг
Додатково рекомендуємо отримати ІПК
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Чи потрібно ТОВ сплачувати акцизний податок з тютюну
Первинна документація: технологічна карта чи калькуляційна карта
Виправлення помилки в Об'єднаному звіті: покрокова інструкція
Правильний формат адреси для фіскального чеку в 20-ОПП
1. в 20-опп адреса: "солом'янський район міста київ (київ тергромада) вулиця бандери 258"
2. в 1-прро адреса: "м. київ, солом'янський район вул. бандери, буд. 258" - ця інформація підтягнулася автоматично.
який саме варіант адреси повинен бути у…
Виправлення помилки у звіті 4ДФ за допомогою уточнюючого звіту
Безпечні договори для списання пального у благодійних фондах
Ризики та оподаткування витрат на медичне страхування благодійних фондів
Оподаткування цільової благодійної допомоги для піклувальників та опікунів
допомоги:
25
170.7.4 пку
не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна
допомога у будь-якій сумі, надана резидентами - юо, або фо:
3) сім’ям усиновлювачі, опікунам, піклувальникам… як…

