Наслідки відсутності документів про утилізацію списаних автошин
Довідково: списані на підставі автопробігу та 10 років з дати придбання
Теоретично може виникнути необхідність сплати екологічного податку
Використані шини, акумулятори, люмінісцентні лампи класифікуються як небезпечні відходи, утилізація яких повинна здійснюватися за певними правилами. Такою утилізацією займаються спеціалізавані підприємства, які мають певні дозволи на такий вид діяльності.
Тому податківці можуть вважати, що в разі відсутності у вас документів на передачу таких шин комусь на зберігання чи утилізацію, такі небезпечні відходи зберігаються на підприємстві і тому може виникати необхідність нарахування та сплати екологічного податку.
Про це вони пишуть в ЗІР (категорія 117.01) https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=41590
Але на практиці норми розрахунку такого податку досить заплутані і потребують по більшості видів небезпечних відходів отримання та розрахунку певних коефіцієнтів шкідливості тощо. І більшість підприємств просто так би мовити не заморочуються з отриманням таких розрахунків, сподіваючись що навіть в разі перевірки такі штрафи за ненарахування екоподатку будуть мізерні. Як мінімум менші, ніж сплата за розробку техдокументації і підтвердження коефіцієнтів викиду (забруднення небезпечними речовинами).
Тому чи будуть до цього податківці чіплятися на практиці і на якій основі вони будуть такий податок нараховувати - наразі сказати складно. Така консультація в ЗІР діє лише з травня 2024 року і масових випадків перевірок чи штрафів поки немає.
Існує ще штраф за порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, зберігання чи утилізації. За це передбачена адміністративна відповідальність за ст.82 КУпАП. Штраф для посадових осіб та громадян — суб'єктів підприємницької діяльності становить від 850 до 1700 грн. Але такий штраф накладати можуть не податківці, а органи екологічної інспекції в разі перевірки.
Також деякі підприємства для уникнення зайвих ризиків практикують продаж таких використаних шин фізичним особам за мінімальну вартість, наприклад, працівнику підприємства. В такому разі це буде звичайний продаж і відповідно дохід/витрат виходячи з ціни продажу.
Якщо у вас є акт про те, що шини ви залишили на СТО після вулканізації, тобто передали їм у власність, то теоретично ще можуть донарахувати ПДВ як при безоплатному постачанні. При цьому база нарахування буде визначатися на підставі п.188.1 ПКУ не нижче балансової вартості. Тому якщо шини зношені, є підтвердження відповідно до карток обліку нульової вартості, то і база нарахування може бути рівна нулю.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Підприємство на пільгових операціях: чи потрібно подавати додаток 8
Чи правильно вказати код УКТ ЗЕД для вживаного авто
Терміни подання ліквідаційної декларації для ФОП 2 групи
Коли можна почати подавати ліквідаційну декларацію платника єдиного податку і до яого числа її можна подати…
Тристоронній договір: ПДВ та виписка податкової накладної питання
Оподаткування ПДВ: акредитація освітньої програми для нерезидента
Закон про відпустки: виключення компенсації за частину відпустки
В статті від 24.06.2026 вами було опубліковано :
Водночас Закон про відпустки передбачає й інший випадок виплати компенсації. Так, відповідно до частини четвертої ст. 24 Закону про відпустки:
За бажанням працівника частина щорічної відпустки…
Чи виникає ПДВ при оплаті за виставку за кордоном
Списання GPS та акумулятора під час продажу автомобіля: ПДВ питання
Виправлення помилки адреси у формі 20-ОПП підприємства
Наслідки оприбуткування та списання печатки в бухгалтерії підприємства
Чи може ТОВ виставляти рахунок за очищену питну воду
Податкові нюанси безкоштовного користування меблями між ТОВ і ФОП
Сторнування податкової накладної: ризики штрафів та строки виписки
Планова податкова перевірка: де і який період охопить
Питання щодо подачі декларацій та самокорекції податків без дозволу
Який тип декларацій за минулі періоди, якщо не подавались узагалі — звітні чи уточнюючі? Окрема за кожен квартал?
Чи потрібно сплачувати ПДФО та ВЗ за меблі з окупованих територій
це -харків. ми в києві закупили в нього меблі. чи повинні ми сплатити пдфо і вз…

