Питання щодо ЄСВ для ФОП після народження дитини у 2026 році
Чи платити у 2026 році ЄСВ ФОПу жінці, яка народила дитину в серпні 2025року, і зараз отримує дитячі виплати.
До року - ні. А далі - так.
Починаючи з 2026 року, діє оновлений механізм декретних виплат. Допомога у зв’язку з народженням дитини тепер надається одноразово в сумі 50 000 грн. Окремо передбачено щомісячну виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею одного року - 7 000 грн на місяць.
Отримувати цю допомогу мають право також жінки, які народили дитину у 2025 році, починаючи з 1 січня 2026 року і до моменту, коли дитині виповниться один рік.
Відповідно до норм Закону № 2464 - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2464-17#n57, що застосовуються з 01.01.2026, статус роботодавця надано органу, який здійснює виплату допомоги особам, зайнятим доглядом за дитиною віком до одного року. Саме з такої щомісячної виплати у розмірі 7 000 грн формується база.
Водночас установи, які здійснюють виплату допомоги при народженні дитини у випадках, коли дитина народилася до 2026 року (щомісячно 860 грн), більше не належать до кола роботодавців. Через це ЄСВ із таких сум не нараховується і не сплачується.
Це означає, що якщо ФОП у 2026 році отримує лише допомогу при народженні дитини у розмірі 860 грн щомісяця до досягнення дитиною трирічного віку, жоден орган не сплачує за нього ЄСВ. У такій ситуації ФОП повинен самостійно сплачувати ЄСВ за себе не нижче мінімального страхового внеску.
Детальніше - https://7eminar.ua/news/16116-ci-povinen-fop-v-dekreti-splacuvati-jesv-za-sebe-u
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Квартальний звіт для ФОП: зміни щодо найманих працівників
Компенсація за невикористану відпустку: умови та можливості виплати
Запит на доступ до консультацій за 2021-2022 роки
Чи потрібно виписувати податкову накладну при зміні системи
Виправлення помилки в ПДВ: скасування реєстрації та проводка
Обов'язок сплати ЄСВ ФОП під час лікарняного по вагітності
Який КВЕД вибрати для ФОП при інформаційних послугах
Проблеми з реєстрацією ПН через блокування РК у покупця
Право подання уточнюючого розрахунку ПДВ за заблокованими ПН
Чи потрібно вказувати дивіденди у фінзвітності на ЄП
ТОВ на ЄП 3 гр. за результатами 9 міс. 2025 р …
Критерії здобуття критичності для резидентів "Дія Сіті" у військовому обліку
Які критерії здобуття критичності для резидента "Дія Сіті"?

