Чи може ФОП на 3 групі безкоштовно користуватися нерухомістю
Так, ФОП має право отримувати майно у позичку та потім здавати його в оренду.
Щоб у подальшому здавати це приміщення в оренду, у договорі позички слід вказати, що приміщення дозволено здавати в оренду.
За своєю правовою природою договір позички аналогічний договору оренди, але тільки оренда – це завжди платне користування майном, а позичка – завжди безплатне. Крім того, у ч. 3 ст. 827 ЦКУ ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#n3999) зазначено, що до договору позички застосовуються положення гл. 58 ЦК, які стосуються найму (оренди). Відповідно до ч. 2 ст. 761 ЦКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#n3710) орендодавцем може бути також особа, уповноважена на укладення договору найму. Для оренди можливість передавати орендоване майно в суборенду передбачена ст. 774 ЦКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#n3762), а саме: орендар може передавати майно в суборенду лише за згодою орендодавця, якщо інше не встановлено договором або законом.
ФОПу потрібно мати КВЕД 68.20 «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна». Цей КВЕД є універсальним, який охоплює як оренду власного майна, так і суборенду (передачу в оренду майна, яке орендується).
Позичка для ФОП: чому безоплатне користування майном не створює доходу https://7eminar.ua/news/14966-pozicka-dlya-fop-comu-bezoplatne-koristuvannya-mainom-ne-stvoryuje-doxodu
Родинні зв'язки тут не відіграють ніякої ролі. Пов’язані особи, як про це свідчить пп. 14.1.159 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n256 — це юридичні та/або фізичні особи, відносини між якими можуть впливати на умови чи економічні результати їх діяльності чи діяльності осіб, яких вони представляють, і які відповідають будь-якій із перерахованих у цьому ж підпункті ознак.Наразі визначення "пов'язані особи" використовується виключно для цілей трансфертного ціноутворення.
Своєю чергою, трансфертне ціноутворення застосовується виключно щодо контрольованих операцій, основне регулювання яких здійснюється за ст. 39 ПКУ.
Оскільки трансфертне ціноутворення (ТЦУ) стосується лише відносин із нерезидентами, то, якщо у Вашій ситуації відносини відбуваються між резидентами України, то відповідно розрахунки між ними не підпадають під ТЦУ та жодних наслідків не несуть.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Є відповідь АІ
Чи зобов'язаний ФОП платити ЄСВ при ГІГ-контракті
Процедура подачі Додатка 4 при зміні документів співробітника
Проблеми з поданням звітності з ЄСВ для ФОП у 2026 році
Квартальна звітність для ФОП: нові правила та форми подачі
Є відповідь АІ
Бронювання працівників по сумісництву: нові правила та квота
Чи можна подати повідомлення про працівника в день прийняття
Є відповідь АІ
Відпустка за кордоном для призовника: необхідні документи та умови
Запит щодо форми звіту про квоту інвалідів у 2023 році
Є відповідь АІ
Реєстрація пересувної точки продажу морозива: що потрібно знати
Коли правильно відобразити благодійну допомогу у бухобліку
Перебронювання власника підприємства як кінцевого бенефіціарного власника
Кількість працівників у звіті 1 ПВ: нюанси врахування типів робіт
Чи потрібно в квартальний звіт 1 ПВ в рядок 7040 (1 колонка кількість осіб) включати працівники мають два типу роботи по основному місцю на штатній посаді і по ЦПХ за виконання певної роботи:
1. працівників, які на одному підприємстві оформлені за…
Обмін послугами з нерезидентом: податкові наслідки для ТОВ
Необхідність подання списків працівників для звіряння з ТЦК
Є відповідь АІ
Помилка в податковій накладній: виправлення та можливі штрафи для підприємств
Є відповідь АІ
Обов'язки підприємства щодо військовозобов'язаних та їх розшуку
Чи може працівник, що працює місяць, отримати відпустку
Чи потрібно подавати декларацію ФОП за півріччя 2026 року


