Відновлення обліку ФОП: звітність, податки та військовий збір
ФОП на ЗС повинен вести Книгу обліку доходів та витрат у якій відобразити доходи отримані на ЗС і понесені витрати.
Порядок ведення Книги обліку доходів та витрат визначено у Наказі № 261 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0865-21#n30
Також ФОП на ЗС повинен мати первинні документи, які підтверджують отримані доходи та понесені витрати.
На підставі даних Книги обліку доходів та витрат ФОП повинен подати декларацію про майновий стан та доходи за 2023 та 2024 роки і сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1.5 % з чистого доходу.
У 2023 та 2024 роках ФОП на ЗС мав право не сплачувати ЄСВ «за себе» навіть за наявності доходів, якщо користувався «воєнною пільгою». Тому, якщо ФОП на ЗС вирішив не сплачувати ЄСВ 22 % з отриманого доходу за 2023 та 2024 роки, то нульові Додатки ЄСВ 1 у складі таких декларацій можна не подавати.
А за 2025 рік ФОП повинен буде подати декларацію про майновий стан та доходи після закінчення 2025 року до 01.05.2026 року.
ФОП на ЗС також повинен був сплачувати авансові внески з ПДФО та ВЗ за кожен квартал згідно п. 177.5.1 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n4292 Але якщо ФОП не сплачував квартальні внески з ПДФО та ВЗ, то штрафу не буде, оскільки остаточну суму ПДФО та ВЗ ФОП сплачує з чистого доходу отриманого за звітний рік.
У 2025 році ФОП на ЗС повинен сплачувати ЄСВ 22 % з чистого доходу, але не менше ніж 22 % від МЗП за ці місяці, коли він отримував дохід (ч. 2 п. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2464-17#n169
Тому, до подання декларацій краще сплатити ПДФО та 18 % та ВЗ 1.5 % з доходу отриманого за 2023 та 2024 рік, а також ПДФО 18 % та ВЗ 5 % з доходу отриманого за 1 – 3 квартал 2025 року. А також сплатити ЄСВ з доходу отриманого за 1 -3 квартал або хоча б сплатити ЄСВ у розмірі 22 % від МЗП за ті місяці, коли ФОП отримував дохід. Після цього подати декларації за 2023 та 2024 роки, а до 01.05.2026 року подати декларацію за 2025 рік разом з Додатком ЄСВ 1.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Облік лікарняних у звітності: листопад чи грудень
Виправлення помилки в нарахуванні заробітної плати співробітника
Яка ставка ПДВ застосовується до стоматологічних послуг в Україні
Вибір причини реєстрації платником ПДВ для ФОП 2 групи
Проблеми з ПДВ через неправильну реєстрацію постачальником у ЄРПН
Порядок оплати готівкою з каси ПРРО для ФОП
…
Чи зобов'язані ТОВ та ФОП наймати працівників при старті
Як правильно сформувати уточнюючу декларацію з ПДВ
Штраф за невчасну сплату ПДВ: можливі причини та помилки
Зберігання чеків службової видачі для ФОП: вимоги та нюанси
У ФОП 2 групи в магазині в кінці дня роблять …
Терміни подання заяви ФОП для переходу на четверту групу ЄП
Штрафи за невідповідність готівки даним ПРРО для ФОП
У ФОП 2 група ЄП в магазині проводилась фактична перевірка …

