Виникли питання щодо договору парковки і податкових зобов'язань
Так, вам слід повідомити податкову службу про місце паркування вашого автомобіля, оскільки це є об'єктом, пов'язаним з оподаткуванням. Це робиться шляхом подання повідомлення за формою №20-ОПП. Поява договору в жовтні лише формалізує ваші відносини, але обов'язок подання повідомлення виник з моменту фактичного початку використання паркомісця. Адже при поданні 20-ОПП не вимагається подавати копію чи наводити реквізити договору оренди , тим більше що право на користування може виникати згідно інших варіантів угод.
Обов'язок подати повідомлення за формою №20-ОПП виникає протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об'єкта оподаткування. У вашому випадку — з моменту фактичного початку використання паркомісця, тобто з квітня 2025 року. Поява договору в жовтні є лише юридичним оформленням відносин, які вже існували.
Що потрібно зробити. Вам необхідно подати повідомлення за формою №20-ОПП до контролюючого органу за вашим основним місцем обліку. Оскільки термін подання вже минув, це слід зробити якнайшвидше.
При заповненні форми №20-ОПП щодо паркомісця можна вказати:
Графа 2 «Код ознаки надання інформації» — «1» (первинне надання інформації).
Графа 3 «Тип об’єкта оподаткування» — обрати з довідника тип, що найбільше відповідає (наприклад, « 387» — «Паркування авто» чи «33» — «Автостоянка»).
Графа 14 «Стан об’єкта оподаткування» — «8» (орендується).
Графа 15 «Вид права на об’єкт» — «8» (оренда), оскільки у вас з'явився договір.
Також зверніть увагу, що інформацію про сам автомобіль ви мали подати за формою №20-ОПП одразу після його придбання та реєстрації.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Уточнення щодо обліку сумісника і основного працівника в звіті
Об’єднаний звіт за січень подамо уточнюючий…

