Перехід з МСФЗ на НСБУ: документи та порядок дій підприємства
Ви маєте рацію: після того, як підприємство перестало бути публічним акціонерним товариством, воно вибуло з переліку обов’язкових МСФЗ-зобов’язаних (ч. 2 ст. 12¹ Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV). Для приватних АТ такого обов’язку немає, якщо вони не підпадають під інші критерії (суспільний інтерес, великі підприємства, видобувні галузі тощо).
Закон прямо не забороняє повернення з МСФЗ на НП(С)БО. Більше того, ч. 5 ст. 8 та ч. 3 ст. 12¹ Закону про бухоблік дозволяють підприємствам, які не є МСФЗ-зобов’язаними, самостійно визначати доцільність застосування МСФЗ або НП(С)БО.
Дії по переходу:
Прийняти рішення про зміну облікової політики — затвердити наказ (розпорядження) керівника підприємства про перехід з МСФЗ на НП(С)БО.
У наказі зазначити дату переходу та порядок відображення коригувань.
Оновити облікову політику підприємства, адаптувавши її до НП(С)БО.
Відобразити зміну у фінзвітності.
– Вплив переходу на показники минулих періодів відображається ретроспективно за п. 12 НП(С)БО 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах»:
коригуванням сальдо нерозподіленого прибутку на початок року;
повторним наданням порівняльної інформації у звітності.
Повідомити органи статистики та податкову - в черговій звітності
– У вступній частині Балансу та у декларації з податку на прибуток у полі «ФЗ» потрібно буде позначити «НП(С)БО».
Жодного уточнення декларацій з податку на прибуток робити не потрібно, адже ретроспективні коригування, пов’язані зі зміною стандартів, не впливають на фінрезультат звітного періоду (і, відповідно, на податкові зобов’язання).
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Чи відповідає заробітна плата вимогам для працівника з інвалідністю
Списання невеликих сум ПДВ для вирівнювання обліку можливе
Чи необхідно виписувати ПДВ накладну на відшкодування витрат
Чи може ФОП другої групи надати фінансову допомогу ТОВ
Дії підприємства щодо ПДВ при поверненні попередньої оплати
Виправлення помилок у КВЕД: спрощена система та облікові дані
При поданні заяви F0102003 (додавання нового КВЕД) було внесено тільки …

