Онлайн-призначення директора: можливості та наслідки в Україні
В Україні можливо призначити нового директора онлайн, навіть якщо засновники знаходяться за кордоном. Зміна директора юридичної особи має бути внесена до Єдиного державного реєстру (ЄДР). Для цього можуть бути використані такі методи:
- Проведення зборів у режимі відеоконференції: Засновники можуть провести загальні збори в режимі відеоконференції, ухвалити рішення про зміну директора і зафіксувати це рішення у протоколі зборів.
- Видання довіреностей: Засновники можуть надати довіреність представникам, які перебувають в Україні, щоб ті могли подати необхідні документи для реєстрації змін до ЄДР.
- Онлайн подача документів: Документи можна подати в електронній формі через Кабінет електронних сервісів на сайті Мін’юсту. При цьому необхідно використати електронний підпис для завірення документів.
Податковий орган автоматично отримає інформацію про зміну директора з ЄДР після проведення реєстраційних дій в електронній формі, і тому немає потреби окремо подавати ці документи до податкової.
Якщо ви не зможете внести зміни до ЄДР і директор залишиться незмінним з боку податкової, це може викликати юридичні труднощі, оскільки інформація в ЄДР є основною для офіційних контактів і дій від імені вашої організації.
Рекомендую скористатися одним із наведених вище методів для офіційної реєстрації змін у ЄДР, що автоматично поновить дані і в податковій.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Основний КВЕД для пекарні: що потрібно знати
Фіскалізація платежів: РРО, ПРРО та кодування рахунків IBAN
ФОП 1-ї групи: можливість відкриття банківського рахунку та терміналу
ФОП-єдинник: послуги ремонту та списання обладнання для юрособ
Чи потрібно ФОП сплачувати ЄСВ при основному місці роботи
Обов'язкова реєстрація ПРРО для ФОП 1 групи з 2026 року
Вибір КВЕД для ФОП у сфері догляду за дітьми
Чи потрібно використовувати РРО для онлайн-продажу гайдів
Чи враховуються лікарняні дні при розрахунку відпускних
Чи звільняється ФОП від сплати ЄСВ під час декрету
Чи потрібен новий КВЕД для онлайн-продажу гайдів
Різниця в одиницях виміру у податкових накладних: можливості та обмеження
Проблеми з поверненням передплати: терміни та реєстрація РК
Списання завислої суми ПДВ: можливості та рекомендації для бухгалтера
Обмеження для ФОП на ІІІ групі та перехід на ІІ групу
Проблема з ПДВ у платіжних інструкціях підприємств охорони
Визначення місяця включення податкового кредиту за ПДВ
Передоплата за митне переоформлення …


