Повернення коштів волонтерам: бюджет проєкту чи підзвітні кошти
Якщо витрати на це повернення були закладені в бюджеті проєкту?
Або чи можемо ми зробити це як повернення підзвітних коштів, бож вони є членами організації і писали заяву на приєднання
Потрібно відділити відрядження учасника від компенсації витрат на відрядження волонтера
1.ГО може скерувати у відрядження учасника ГО, що приймає участь у роботи організації. В такому разі при наданні підтвердних документів за пп. «а» пп. 170.9.1 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n3965 оподаткування не виникатиме.
2. Скерувати у відрядження волонтера ГО не може. Але ГО може відшкодувати волонтеру витрати на відрядження. Відповідно до ст.11 Закону України від 19.04.2011 року № 3236-VI «Про волонтерську діяльність» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3236-17#n145 волонтерам для провадження волонтерської діяльності можуть бути відшкодовані витрати на відрядження на території України та за кордон у межах норм відшкодування витрат на відрядження, встановлених для державних службовців і працівників підприємств, установ та організацій, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів. В свою чергу добові бюджетникам встановлені постановою КМУ від 02.02.2011 № 98 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/98-2011-%D0%BF#Text добові по Україні – 300 грн/доба.
Отже потрібно вибрати варіант: учасник чи волонтер.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Вартість підвищення кваліфікації з військового обліку на платформі
Як фізичній особі стати на облік в податковій службі
Уточнення орендної плати за землю та переплата у 2023 році
Помилки у подачі декларацій ФОП: наслідки та виправлення дій
Три роки минуло: наслідки коригування ПДВ для покупця та постачальника
Ми в 22 році відправили аванс за товар, отримали податкову …



