Періодичність подання Об'єднаного звіту та відображення оплат ФОП
Так треба показувати
З 01.01.2025 року змінами до ПКУ запровадили щомісячну Об'єднану звітність.
Податківці в ЗІР зазначають: Відповідно до п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n4264 особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового місяця, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, до контролюючого органу за основним місцем обліку.
Тобто, у разі нарахування (виплати) доходів податковий агент повинен відобразити в Розрахунку такі виплачені доходи на користь всіх платників податків – фізичних осіб, в тому числі виплачені на користь самозайнятих осіб (фізичних осіб – підприємців та осіб, що проводять незалежну професійну діяльність).
Якщо не показувати то при податкових перевірках податківці можуть застосувати штраф відповідно до п.п.119.1 ПКУ – як за подання звітності не в повному обсязі. Розмір штрафу – 1020 грн., за ті самі дії, вчинені повторно протягом року – 2040 грн. Тобто, перший звіт – це 1020 грн., а далі по 2040 грн. За першою перевіркою і ППР - 1020 грн., наступні - 2040 грн.
Питання відображення виплат фізичним особам-підприємцям в Податковому розрахунку сум доходу, а саме в додатку 4 ДФ, є спірним вже багато років. Але безпечні платники податків відображають такі виплати, щоб уникати спорів з податківцями при перевірках.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Можливість зарахування сплачених податків після подання декларації
Перерахунок ЄСВ при поновленні довідки працівника-інваліда: що робити
Як правильно оформити наказ про відпустку по вагітності
Спрощений режим трудових відносин: оформлення договору та посилання на КЗпП
Потрібно зафіксувати спрощений режим регулювання трудових відносин між ФОП роботодавцем та …
Виплата лікарняних під час бронювання: важливі нюанси для підприємства
Розрахунок ЄСВ для працівника за сумісництвом з окладом 8000 гривень
Добрий день!Підприємство - ТОВ, приймає на роботу …
Включення працівника у графік відпусток під час військового стану
Види відпусток для найманих працівників ФОП та оформлення
Алгоритм відображення зарплати померлого працівника у звітності
Помилка в розрахунках лікарняного: як донарахувати недоплату
При перевідки річних розрахунків, була виявлена помилка в розрахунку суми …
Обов'язкові документи та нюанси штатного розпису і фонду зарплати
Проконсультуйте, будь ласка, який є обов'язковий документ в якому зазначається …

