Облік внесення статутного капіталу: 1 ДФ, код і відповідальність
Якщо гроші до СК передала фізособа, то в обмін на них фізособа отримує корпоративні права, наприклад частку у ТОВ. Це слід показати у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку під ознакою «178» (роз’яснення ДПС 103.25 ЗІР).
Юридична особа – емітент корпоративних прав виступає у якості податкового агента лише в частині відображення в додатку 4ДФ до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) за ознакою доходу «178» суми грошових коштів або майна, внесених фізичною особою до статутного капіталу такої юридичної особи в обмін на корпоративні права.
Відповідно розд. I додатка 4ДФ до Розрахунку заповнюється наступним чином:
у графі 3а відображається сума нарахованого доходу;
у графі 3 сума виплаченого доходу;
у графах: 4а, 4, 5а, 5 проставляються прочерки;
у графі 6 зазначається ознака доходу «178».
https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=42664
Відповідно до підпункту 119.1 Податкового кодексу України, штрафні санкції застосовуються у разі неподання, несвоєчасного подання, подання не в повному обсязі або з помилками податкової звітності про суми нарахованих доходів платників податків. Розмір штрафу становить 1020 гривень, якщо такі помилки призвели до зміни податкових зобов'язань платника податку.
Незважаючи на те, що внесок до статутного капіталу не є оподатковуваним доходом, його відображення у звітності є обов'язковим для уникнення штрафних санкцій та коректного обліку операцій.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
🎉 Вітаємо з Днем бухгалтера та аудитора!
Даруємо шалені знижки та сюрпризи — лише раз на рік, саме зараз!
Дізнатись більшеВідповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Відповідальність ФОП за невключені комісії в дохід у 2025 році
Як підвищити середню зарплату ФОП під час відпустки
Чи потрібно вносити дані трудових книжок в журнал обліку
Правомірність включення ПДВ до податкового кредиту за сервітутом
Перевиплата зарплати: як правильно відобразити у формі 4ДФ
Підтвердження стажу для відпустки по догляду за дитиною
Розрахунок МПЗ для підприємства: пропорційно чи фіксовано
Бронювання військовозобов'язаних: нюанси та виключення для установ
Податкові зобов'язання ПДВ при отриманні коштів та передачі дронів
1. ТОВ платник ПДВ отримав від Благодійного фонду кошти для закупки …
ПДВ для охоронної компанії: підсумкова НП для неплатників можливість
Питання ТОВ загюсистема охоронна компанія стали платниками ПДВ з січня 2026 …
Чи зміниться порядок подання звітності ФОП з 1 січня
Чи діє з 1 січня норма для ФОП, що об'єднана …


