Виставлення рахунків у часткових платежах: чи є помилка
Краще робити окремі рахунки на кожну оплату з різними номерами та датою
Рахунок — це всього лише пропозиція оплатити товар (послугу). Тобто документ, який продавець надає покупцеві, що містить перелік товарів (послуг), їх кількість, ціну, загальну суму до сплати, а також банківські реквізити для оплати та ін.
Тому фактично жодної госпоперації сам по собі він не фіксує і первинним документом як такий не виступає. Хоча слід зауважити, що в деяких випадках рахунок (рахунок-фактура, інвойс) усе ж може стати цим первинним документом — якщо міститиме всі обов’язкові реквізити первинного документа і за умови його оплати. Мінфін (листи від 24.03.2023 № 41010-06-5/7983, від 16.02.2017 № 31-11410-06-5/4339, від 22.08.2017 № 35210-07/23-3364/2658), пояснюючи, що належним чином оформлений рахунок-фактура (інвойс) вважатиметься повноцінним первинним документом і буде достатньою підставою для відображення господарської операції з постачання товарів в обліку. якщо він:
1) містить усі обов’язкові реквізити первинного документа (перелічені в ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік* і п. 2.4 Положення № 88**) і дає змогу ідентифікувати госпоперацію, її учасників і
2) оплачений (що підтверджують відповідні документи про оплату).
Через однакові дати та номера в рахунку можуть виникати питання, зокрема про можливість використання такого рахунку як первинного документа для підтвердження придбання (оскільки обов’язковий реквізит первинного документа дата складання та номер не унікальні).
У Вас дороге обкладення, тому зрозуміло, що у Вас по мимо рахунку є ще первинні документи на підтвердження операції, договори, видаткові накладні, тому рахунок не буде першочерговим підтвердженням. Але на нашу думку на кожну операцію потрібно виписувати новий рахунок з новим номером та датою, де буде зазначено % від загальної суми на яку потрібно виставити рахунок. Ви може сторити замовлення на всю суму поставки і тоді по мірі того, як у Вас будуть просить рахунки їх створювати. Це буде логічно, не буде плутанини, бо сьогодні покупець попросив рахунок на 30%, а через місяця ще на 50%, а рахунки ідентичні, тільки суми різні, чому тоді він не оплатив відразу 50%. Тому краще, щоб у кожного рахунку була своя дата та номер, це не помилка Ви зазначаєте загальну вартість, а в кількості вже пишете % який Вам потрібно.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Питання щодо оновлення критичності підприємства для військового обліку
Неподання відомостей про працівників: ризики для критично-важливого підприємства
Коли виписувати податкову накладну: дата оплати чи накладної
Середня зарплата у червні 2026 для збереження статусу критичності
Що робити підприємству при відсутності критеріїв військового обліку
Визначення відпустки для працівника з інвалідністю та терміни
Визначення постанови для нарахування чорнобильської відпустки підприємства
Нарахування компенсації за невикористану відпустку при звільненні працівника
Правила розподілу днів відпустки та часткове використання залишку
Матеріальна допомога на поховання: умови виплати та оподаткування
Чи має право мати на додаткову дитячу відпустку
Бухгалтерський облік позички фури для навчання водіїв організації
Оподаткування ПДВ при безоплатній передачі продукції освітньому відомству
Звіт до ТЦК про працівника в відпустці та звільненні
Працівник перебуває у відпустці до 30.06.2026р., а 30.06 звільняється.
До ТЦК ТОВ потрібно відзвітувати до 30.06.2026р.
В поясненні ТЦК вказати, що працівник перебуває у відпустці, тому не…
Обмеження премії: як правильно розрахувати в кожному місяці
04-10000/31*21=6774.18;
Чи потрібно повідомляти податкову про договір ЦПХ у Дія Сіті
Дякую…


