Заголовок тимчасово відсутній
Безоплатна роздача є операцією постачання відповідно до пп. 14.1.191 ПКУ. База оподаткування у разі постачання товарів визначається виходячи з ціни прибання товарів (п. 188.1 КУ). Тобто у разі безоплатнгої передачі оформлюються дві ПН - одна на фактичного отримуваче де зазначити ціну товару 0.
А другу - з типом причини «15» для донарахування податкових зобов’язань до бази оподаткування відповідно до п. 188.1 ПКУ, тобто ціни придбання. Заповнюється ПН так:
- у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «X» та зазначається тип причини 15;
- у графі «Отримувач (покупець)» - власне найменування платника ПДВ
- у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» – власний ІПН платника ПДВ;
- у гр. 2 розд. Б зазначається номенклатура товарів а також «перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до ст. 188 і 189 ПКУ, над фактичною ціною постачання;
- У графі 7 - зазначається ціна постачання одиниці товарів тобто ціна придбання сертифіката
Графи 3.1, 3.2.1, 3.2.2, 3.3, 4, 5 при цьому не заповнюють.
Ще докладно прПДВ у разі безоплатної передачі сертифікатів можна подивитися тут https://7eminar.ua/news/6421-bezoplatna-peredaca-podarunkovix-sertifikativ-ci-mozna-uniknuti-donaraxuvannya-pdv
Операцію передачі сертифікатів слід розглядати як безплатну передачу активу. При безплатній передачі сертифіката дарувальник не визнає дохід, тому що не виконуються критерії, установлені п. 5 НП(С)БО 15. При цьому в тому звітному періоді, у якому відбулася безплатна передача, в обліку відображаються витрати в сумі вартості сертифіката записом Дт 949 «Інші витрати операційної діяльності» – Кт 331. нарахування поадткових зобов’язань з ПДВ Дт 949 - т 641
Також якщо юридична особа надає подарункові сертифікати фізичним особам, то вартість таких сертифікатів включається до загального місячного (річного) доходу фізособи як додаткове благо та оподатковується за ставкою 18 % у джерела виплати з урахуванням вимог п.п. 165.1.39 ПКУ (https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=33461). Тобто ПДФО та ВЗ потрібно утримати якщо вартість сертифіката перевищує 25% від мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного року.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Чи може ФОП працювати на підприємстві штатно та за договором
Є відповідь АІ
Подання 20-ОПП для ФОП: поради для ВПО та податкові знижки
ПДВ для ТОВ: розподіл вхідного ПДВ при отриманні доходів
Виправлення бухгалтерського обліку: оренда, витрати, річна звітність 2025 року
Видача гуманітарної допомоги військовослужбовцю: законодавчі нюанси та податки
Оподаткування доходів ФОП на 3-й групі з іноземних платіжних систем
ФОП на 3-й групі отримує оплату від іноземних клієнтів за послуги через Western Union, PayPal та Etsy.
Підкажіть, будь ласка:
1. Чи включаються такі кошти до доходу ФОП на…
Організація приймання оплат для ФОП: готівка та перекази
Є клієнт, який хоче оплачувати послуги готівкою, а також розглядається варіант оплати через Нову пошту/NovaPay шляхом грошового переказу.
Підкажіть, будь ласка, як правильно організувати приймання таких оплат…
Оподаткування доходу ФОП від SEPA-платежу на особистий рахунок
Податкова надала усну консультацію, що ці кошти необхідно оподаткувати.
Оподаткування ФОП: комісійна винагорода чи вся сума продажу
Є відповідь АІ
Облік повернення передоплати за товар без податкової накладної
Чи вважається пневмогідравлічний насос технічно складним виробом
Чи відноситься пневмогідравлічний насос до ТСПТ…
Терміни підписання акту для врахування витрат на прибуток
Правила оформлення податкової накладної при частковій передоплаті ПДВ
Є відповідь АІ
Облік продажу комплексних обідів ФОП на спрощеній системі
Правила купівлі нежитлових будівель у фізичної особи для ФГ
Є відповідь АІ

