Заголовок тимчасово відсутній
Вважаю, що директор підприємства може залишатися відповідальним за бухгалтерський облік навіть після прийняття бухгалтера зі складського обліку.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" № 996-XIV від 16.07.1999 р. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/996-14#n113: частина 4 статті 8 Закону: підприємство може вести бухоблік самостійно керівником підприємства, частина 3 статті 8 Закону: відповідальність за організацію бухобліку несе керівник підприємства, частина 5 статті 8 Закону: підприємство самостійно визначає облікову політику. Якщо підприємство відповідає цим критеріям, то навіть після прийняття бухгалтера на складський облік, директор може залишатися відповідальним за бухгалтерський облік і формування звітності. Але важливо: у наказі про облікову політику має бути прописано, що бухгалтерський облік веде директор, а посадова інструкція бухгалтера повинна чітко визначати його обов’язки (наприклад, ведення складського обліку - конкретизувати, що входить в його обов'язки та зазначити що підготовка та здача звітністності - не входить до коло його функцій).
Чи потрібно подавати форму 1-ОПП? Якщо бухгалтера зі складського обліку призначити відповідальним за весь бухоблік, тоді потрібно подавати 1-ОПП. Якщо він займається лише складом, а директор веде облік повністю, 1-ОПП не потрібна.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.

