Заголовок тимчасово відсутній
Доходи за експортною операцією слід визнавати на дату останньої з подій: передачі ризиків або втрати контролю над товаром. В даному випадку, оскільки право власності та всі ризики переходять на складі отримувача, датою визнання доходу буде дата отримання товару покупцем, тобто 26 березня 2025 року.
За вимогами п. 8 НП(С)БО 15 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0860-99#Text) дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, інших активів) у бухгалтерському обліку визнають за дотримання всіх таких умов:
1) покупцеві передані ризики й вигоди, пов’язані з правом власності на продукцію (товар, інший актив);
2) підприємство не здійснює надалі управління та контроль за реалізованою продукцією (товарами, іншими активами);
3) сума доходу (виручка) може бути достовірно визначена;
4) є впевненість, що в результаті операції відбудеться збільшення економічних вигод підприємства, а витрати, пов’язані з цією операцією, можуть бути достовірно визначені.
Нерідко останні два критерії виконуються вже у момент підписання ЗЕД-договору. А ось виконання перших двох умов якраз і свідчить про необхідність нарахувати дохід. Тому дохід за експортною операцією слід визнавати на дату останньої з подій: передачі ризиків або втрати контролю.
Раді допомогти, звертайтесь ще!Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.

