Заголовок тимчасово відсутній
Сплатили передоплату постачальнику-нерезиденту. Товар від цього постачальника пішов напряму нашому покупцю-нерезиденту. Отримали оплату від покупця. Підскажіть, будь ласка, якими документами проводяться ці операції в обліку та на які дати має значення курс валюти?
Ця операція називається "імпорт без ввезення, експорт без вивезення".
В якості документів мають бути:
1) договори на купівлю товару та на продаж товару, в яких будуть прописані умови постачання товару Вам, як покупцю, і від Вас як продавця.
2) первинні документи - інвойси, акти приймання передачі товару (можуть бути в електронній формі)
3) транспортні документи - як буде переміщуватися товар від Вашого постачальника до Вашого покупця
4) інші документи, передбачені договором.
Проводки звичайні:
Дт 632 Кт 312 - оплатили аванс за поставку постачальнику-нерезиденту (курс НБУ № 1)
Дт 28 Кт 632 - купили у постачальника - акт приймання передачі (курс НБУ № 1, куросвих різниць немає)
Дт 362 Кт 702 - відвантажили товар нерезиденту-покупцю, акт приймання-передачі (курс НБУ № 2)
Дт 312 Кт 362 - отримали кошти від опокупця (курс НБУ № 3)
Дт 362 Кт 714 або Дт 945 Кт 362 - курсова різниця (курс НБУ № 3 - курс НБУ № 2).
За правилами бухобліку визначаєте фінрезультат у складі загального фінрезультату під оподаткування податком на прибуток
Валютний контроль - Інструкція НБУ № 7 від 02.01.2019 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0007500-19?find=1&text=%D0%B1%D0%B5%D0%B7+%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82#w1_4):
"9. Банк завершує здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків:
...5) у разі імпорту продукції без її увезення на територію України - після зарахування грошових коштів від нерезидента на поточний рахунок резидента в банку в разі продажу нерезиденту продукції в повному обсязі за межами України (уключаючи кошти, переказані резидентом із власного рахунку, відкритого за кордоном, якщо розрахунки за продаж нерезиденту продукції за межами України здійснювалися через рахунок резидента, відкритий за кордоном, та резидентом подано документи іноземного банку, які підтверджують зарахування коштів від нерезидента за продукцію) або подання документів, що підтверджують використання резидентом продукції за межами України на підставі договорів (контрактів, угод), інших форм документів, що застосовуються в міжнародній практиці та можуть уважатися договором"
Додатково рекомендуємо отримати ІПК
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Запит щодо наказу та заяви на благодійну допомогу 4240
Збільшення окладу: як правильно врахувати нову мінімалку
Право на соціальну відпустку при звільненні: важливі нюанси та документи
Розрахунок ЄСВ для працівника за сумісництвом: нові нюанси
Розрахунок середньої: врахування премій та обмеження суми
Правильне заповнення ПДВ для послуг культурно-масових заходів
Оподаткування комісій за овердрафт для резидентів Дія Сіті
Перехід ФОП на ПДВ: виписка податкових накладних у 2026 році
Оподаткування орендної плати в резидентів Дія сіті: нюанси
Обов'язкові процедури річного перерахунку ПДФО, ВЗ та ЄСВ
Підкажіть, будь ласка, які процедури в кінці року є обов'язковими …
Новий закон про ліцензії: як обліковувати доходи працівника
Повернення передплати: чи потрібно проводити через ПРРО
Ставка ЄСВ для інваліда з зарплатою нижче мінімалки 2026 року
Підкажіть, будь ласка, яка ставка ЄСВ повинна застосовуватись до інваліда з …

