Заголовок тимчасово відсутній
Не зовсім так.
Лікарняний набув статус "готовий до сплати" вже після звільнення працівника. Обов’язок сплачувати ЄСВ покладений на страхувальників – роботодавців. (п.10 ст.1 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2464-17/ed20190101#n9). Після звільнення працівника підприємство не несе обов’язку страхувальника, а відповідно, і платника страхових внесків. Отже, суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, нараховані та виплачені особам після їх звільнення, не є базою нарахування єдиного внеску. (ЗІР, категорія 201.04.01 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=39910 ).
Тож на лікарняні ЄСВ нараховувати не потрібно і відображати в Додатку 1 їх також не потрібно. Якщо ж ЄСВ нарахували - відображайте окремим рядком.
Щодо компенсації за невикористану відпустку, її слід відображати як звичайну зарплату. КТН 10 використовується тільки для відображення відпускних.
В Додатку 4ДФ якщо ЄСВ на лікарняні нарахували - відображаєте одним рядком компенсацію та лікарняні з ознакою "101".
Якщо ЄСВ не нараховували - лікарняні показуєте з ознакою "127".
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Є відповідь АІ
Пільги по податку на нерухомість у Харкові після 2025 року
Дії після оренди земельної ділянки з правом викупу
Дати обліку надходження автомобіля від нерезидента для ТОВ
Датою ВМД?
Датою СМР?
Датою перетину кордону?
Датою передачі авто від продавця до покупця…
Як правильно обліковувати ПДВ без реєстрації в податковій
дякую…


