Замовити рекламу
Наприклад
військовий збір
бронювання
індексація
декларація з ПДВ
зарплата
лікарняні
Головна
Новини та статті
Документи
Відеонавчання
Консультації
Інструменти
ГоловнаГоловна
Особистий кабінетОсобистий кабінет
Мої консультаціїМої консультації
АІ-КонсультантАІ-Консультант
НОВЕ
Новини та статтіНовини та статті
СВЯТКОВІ ЦІНИСВЯТКОВІ ЦІНИ
Безкоштовні вебінариБезкоштовні вебінари
ВідеонавчанняВідеонавчання
ПрофесіїПрофесії
КонсультаціїКонсультації
ДокументиДокументи
ІнструментиІнструменти
Нове
ДовідникиДовідники
РозвагиРозваги
Нове
КалендарКалендар
Виїзні семінариВиїзні семінари
Теми
homeБухгалтерський облікhomeЛікарняні, декретніhomeВідпусткиhomeВідрядження, підзвітні коштиhomeВійськовий облік, бронювання
Контакти0 800 600 722 (безкоштовно)+380 97 297 22 77info@7eminar.com Про нас
  • Головна
  • Консультації
  • Особистий консультант
  • 3690113
☝️ Отримайте доступ до відео, документів, AI-Консультанта та інших корисних сервісів.

☝️ Отримайте доступ до відео, документів, AI-Консультанта та інших корисних сервісів.

Увійти або зареєструватися
ЛЮ
Людмила
18.12.2024 | 15:58
ПДВ
Відповідь надано

Заголовок тимчасово відсутній

Добрий день. Склалася наступна ситуація: в 2023 році згідно МД заїхали матеріали, в березні 2024 був отриманий лист коригування на збільшення ПДВ і мита по цій МД, далі в судовому порядку, було визнано що це збільшення н правомірне. В жовтні 2024 року від Митниці надійшли кошти в сумах мита та ПДВ, які раніше в березні 2024) були оплачені згідно аркушу коригування. В листопаді 2024 прийшов аркуш коригування на зменшення ПДВ і мита. Підкажіть, будь ласка, якими проводками необхідно відобразити вказані операції в бух обліку, враховуючи те що в Митному кабінеті не відображаються аркуш коригування за листопад 2024
ВК
Валентина, консультант
експерт
19.12.2024 | 15:13
Очікує відповідь

Дивно, але в електронному кабінеті на митниці мали б бути всі дані МД та аркушів коригування до них.


У Вас працює ст. 55 МКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4495-17?find=1&text=150+%D1%94%D0%B2%D1%80%D0%BE#n845).


Позиція ДПСУ


ЗІР (101.24, https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=42091):


"Як платнику ПДВ в податковій декларації з ПДВ відобразити коригування (збільшення/зменшення) заявленої митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту?
Відповідь:
У випадку, коли після митного оформлення товарів, поміщених у митний режим імпорту, змінюється величина митної вартості цих товарів (зменшення митної вартості за рішенням суду або митним органом прийнято рішення про коригування (зменшення) заявленої митної вартості товарів), коригування податкового кредиту, що проводиться у зв’язку зі зміною митної вартості товарів, на дату набуття рішення суду законної сили або на дату прийняття відповідного рішення, відображається на підставі аркуша коригування до митної декларації у рядку 11.1, 11.2 чи 11.3 (в залежності від ставки) податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) зі знаком «мінус».
Якщо митним органом прийнято рішення про коригування (збільшення) заявленої митної вартості товарів, то коригування податкового кредиту, що проводиться у зв’язку зі зміною митної вартості товарів, відображається у рядку 11.1, 11.2 чи 11.3 (в залежності від ставки податку) декларації на дату сплати ПДВ на підставі аркуша коригування до митної декларації.


...Рішення про коригування заявленої митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України з поміщенням у митний режим імпорту, приймається митним органом у письмовій формі під час здійснення контролю правильності визначення митної вартості цих товарів як до, так і після їх випуску, якщо митним органом у випадках, передбачених частиною шостою ст. 54 МКУ, виявлено, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів (п. 1 ст. 55 МКУ).
...Порядок внесення змін до митної декларації та її відкликання визначено пп. 33 – 38 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 450 (далі – Положення № 450).
Згідно з п. 37 Положення № 450 після завершення митного оформлення зміни до МД можуть вноситися, зокрема шляхом заповнення та оформлення митним органом аркуша коригування за формою згідно з додатком 4 Положення № 450.
Порядок оформлення аркуша коригування затверджений наказом Міністерства фінансів України від 06.11.2012 № 1145, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.11.2012 за № 1995/22307 (далі – Порядок № 1145).
Відповідно до п. 3 Порядку № 1145 у випадку, зокрема зміни митної вартості імпортних товарів посадовою особою митного органу, яким здійснювався випуск товарів за МД, у строк, що не перевищує 10 робочих днів з дня надходження до митного органу інформації про доплату (повернення) сум митних платежів або реєстрації заяви декларанта (уповноваженої особи) у митному органі, складається аркуш коригування.
...Враховуючи зазначене, у випадку, коли після митного оформлення товарів, поміщених у митний режим імпорту, змінюється величина митної вартості цих товарів (зменшення митної вартості за рішенням суду або митним органом прийнято рішення про коригування (зменшення) заявленої митної вартості товарів), коригування податкового кредиту, що проводиться у зв’язку зі зміною митної вартості товарів, на дату набуття рішення суду законної сили або на дату прийняття відповідного рішення, відображається на підставі аркуша коригування до митної декларації у рядку 11.1, 11.2 чи 11.3 (в залежності від ставки) декларації зі знаком «мінус».
Якщо митним органом прийнято рішення про коригування (збільшення) заявленої митної вартості товарів, то коригування податкового кредиту, що проводиться у зв’язку зі зміною митної вартості товарів, відображається у рядку 11.1, 11.2 чи 11.3 (в залежності від ставки податку) декларації на дату сплати ПДВ на підставі аркуша коригування до митної декларації."


Отже, у Вас мають бути аркуши коригування до МД, складені митним органом, як на збільшення митної вартості товарів, так і на зменшення митної вартості товарів (на підставі рішення суду), відповідно - мають збільшуватися чи зменшуватися суми імпортного ПДВ в декларації з ПДВ.


Отже, у Вас може бути така ситуація:


1) Ви сплатили забезпечення по ст. 55 МКУ, але ще не пройшли 90 днів (в 2023 р.):


Дт 377/митниця Кт 311 - на суму мита та імпортного ПДВ


але в бюджет ці суми ще не зараховані, права на податковий кредит немає


2) пройшли 90 днів (безерень 2024), кошти списані до бюджету, митник склав аркуш коригування - Вам нарахували мито та імпортний ПДВ. Має бути аркуш коригування до МД, складений митним органом, на збільшення митної вартості товарів та відповідно, на збільшення суми імпортного ПДВ.


в обліку:


Дт 6412 Кт 377/митниця - отримано право на податковий кредит - ставите в декларацію в місяць, коли це відбулося


Дт 39 Кт 377/митниця - мито, якщо Ви надалі збираєтесь судитися за повернення коштів


або


Дт 28 Кт 377/митниця


3) відсудилися і виграли суд (жовтень 2024):


Дт 311 Кт 377/митниця - митниця повернула кошти на рахунок


4) аркушем коригування на митниці зменшили митні платежі (листопад 2024):


Дт 6412 Кт 377/митниця - сторно - зменшили ПДВ та податковий кредит. Внесли дані з "-" в декларацію по ПДВ поточного місяця


Дт 39 (або 281) Кт 377/митниця - сторно - зменшили суму мита


Додатково рекомендуємо отримати ІПК.



Раді допомогти, звертайтесь ще!

ЮЛ
Юлія
18.07.2026 | 20:05
Інше
Відповідь надано

Можливість використання кількох технологічних карт для одного продукту

Вітаю! ми виробник продуктів харчування, чи можливо, що б у однієї позиції ГП (один шрих-код), було одночасно декілька технологічних карт, які відрізняються між собою. наприклад: сметана 20% ( одна тех.карта містить кришечку, а інші ні)…

5

СК
Стефанія, консультант
експерт
18.07.2026 | 21:55

Допускається мати декілька технологічних карт для однієї позиції готової продукції з одним штрих-кодом - на підставі того, що:

Підприємство самостійно…Ще

SV
Svetasha
18.07.2026 | 16:25
Інше
Відповідь надано

Коригування відпускних у звіті з ЄСВ за червень 2026 року

В 06м-ці 2026р. :
- донарахувала працівнику відпускні за 01м.2026р. в сумі 727,15 грн. , - зменшила нарахування відпускних за 12м-ць25р. в сумі 8,91грн.
*Як вірно показати в Дод.1 звіту з ЄСВ за 06м-ць2026р…

7

СК
Стефанія, консультант
експерт
18.07.2026 | 22:47

У Додатку 1 потрібно показати два окремі рядки: з КТН «2» на донарахування та з КТН «3» на зменшення.

Оскільки виправляються суми за…Ще

SV
Svetasha
18.07.2026 | 15:46
Інше
Відповідь надано

Виправлення помилки у звіті з ЄСВ щодо штатних працівників

В звіті з ЄСВ за 06м., який зданийі прийнятий, в податокому розрахунку в р.102 "Облікова кількість штатних працівників" - не показала кількість.
*Чи можна і як це виправити…

10

СК
Стефанія, консультант
експерт
18.07.2026 | 21:25

На жаль ні, виправити це ані в новому звітному, ані в уточнюючому звіті неможилво. Дані рядків 07-110 в новому звітному або уточнюючому звіті не…Ще

ММ
Марія М.
18.07.2026 | 15:33
Інше
Відповідь надано

Оподаткування монетизації ФОП від Facebook для платників ПДВ

Доброго дня! ФОП загальна система, платник ПДВ буде отримувати монетизацію від фейсбуку, ФОП. як це оподатковується? дякую…

6

СК
Стефанія, консультант
експерт
18.07.2026 | 21:10

Дохід від монетизації Facebook у ФОП на загальній системі не оподатковується ПДВ, але оподатковується ПДФО 18%, військовим збором 5% та ЄСВ 22% із чистого…Ще

ЮД
Дуб Юля
18.07.2026 | 15:17
ЄСВ, ПДФО, ВЗ
Відповідь надано

Чи потрібно подавати звітність при доходах ФОП без працівників

Добрий день. ФОП 3 група єдиний, є дохід щомісяця, найманих працівників немає, не виплачує іншим фіз.собам чи ФОПам дохід. Чи потрібно подавати за 2 кв.2026р. Об'єднаний звіт щодо сум нарахованого доходу та ЄСВ і додаток 4ДФ…

7

ОК
Ольга, консультант
експерт
18.07.2026 | 22:06

Ні, об'єднану звітність подавати не потрібно.

Якщо відсутні наймані працівники і протягом звітного не нараховувавя та не виплачувався дохід ФОП та іншим…Ще

ОК
Оксана
18.07.2026 | 14:21
ЄСВ, ПДФО, ВЗ
Відповідь надано

Як правильно заповнити рядок 7040 у звіті з праці

Добрий день. Підкажіть, будь ласка, як правильно заповнювати рядок 7040 "Працівники, які працюють за цивільно-правовими договорами" Звіту з праці . У квітні за ЦПД у нас працювала 1 людина, яка надала послуги за 1 день.
У травні за ЦПД не було жодного працівника.
У…

5

ІК
Ірина, консультант
експерт
18.07.2026 | 17:15

Вказуєте 0.

У рядку 7040 звіту 1-ПФ (квартальна) зазначається середньооблікова кількість осіб, працюють за цивільно-правовими договорами. Розрахунок даного…Ще

НА
Назар
18.07.2026 | 12:49
Транспорт, ТТН
Відповідь надано

Є відповідь АІ

Чи потрібна ТТН при перевезенні інвентаря між об'єктами

Вид діяльності: будівельно-монтажні роботи. Чи потрібно складати ТТН/накладну на внутрішнє переміщення при перевезенні інвентаря/інструментів/обладнання з об’єкта, де завершилося виконання таких робіт, на новий об’єкт…

5

ОК
Ольга, консультант
експерт
18.07.2026 | 17:37

Виходячи з норм оприлюдненого проєкту про внесення змін до Закону України "Про автомобільний транспорт" з 1 січня 2027 року паперової ТТН на дорозі буде…Ще

ОО
Остапович Оксана
18.07.2026 | 11:45
Інше
Відповідь надано

Є відповідь АІ

Внески на будівництво квартир: коли важливіший їхній час

неприб. установа (житловий кооператив) будує квартири. чи є різниця коли саме вносяться внески- під час будівництва чи на єтапі переоформлення квартири…

7

СК
Стефанія, консультант
експерт
18.07.2026 | 21:29

Так, різниця є і вона має суттєве значення для неприбуткового статусу.

Внесення пайових внесків у період будівництва є безпечним, тоді як сплата внесків уже…Ще

ОК
Коваль Ольга Василівна
18.07.2026 | 03:30
ЄСВ, ПДФО, ВЗ
Відповідь надано

Подача звіту по ЄСВ і ПДФО: помісячно чи квартально

Добрий день. Як ФОПу подавати звіт по ЄСВ +ПДФО за 2 квартал помісячно чи чекати квартальний звіт . Дякую…

6

ОК
Ольга, консультант
експерт
18.07.2026 | 16:30

Звіт за 2 квартал можна подати звітність за місячними формами до 1 серпня, з 1 серпя діятиме квартальа форма податкового розрахунку.

Наказ від 07.05.2026…Ще

КІ
Ілик Катерина
18.07.2026 | 00:17
ЄСВ, ПДФО, ВЗ
Відповідь надано

Є відповідь АІ

Виправлення помилки в податковому розрахунку: оренда приміщення

як виправити помилку в податковому розрахунку за квітень.Помилково вказали в формі 4дф виплату фіз особі за оренду приміщення .А мали показати в червні.Намагалась зробити новий звітний і не змогла…

15

МК
Марина, консультант
експерт
18.07.2026 | 08:56

Подавайте як Уточнюючу звітність.

У Вашому випадку йдеться про звітність за місяці другого кварталу 2026 року. Незважаючи на те, що для ФОП граничний строк…Ще

НА
Надія
17.07.2026 | 21:21
Спрощена система
Відповідь надано

Є відповідь АІ

Перехід юрособи на спрощену систему оподаткування та ПДВ

Доброго дня. Буду вдячна за відповідь на наступне запитання.
Юрособа є платником ПДВ на загальній системі оподаткування. Дохід отримує від надання в оренду власного майна. В статутному капіталі 100% належить ПАТ "Закритий Недиверсифікований Венчурний Корпоративний…

9

ОК
Оксана, консультант
експерт
17.07.2026 | 23:43

Якщо ПАТ «Закритий Недиверсифікований Венчурний Корпоративний Інвестиційний Фонд» не є платником єдиного податку, юридична особа не має права…Ще

ТР
Резнікова Тетяна
17.07.2026 | 20:21
Зарплата
Відповідь надано

Помилкове нарахування зарплати: порядок утримання боргу та заяви

Добрий день! Працівнику помилково нарахували зарплату за травень та червень більшу. Помилку виявили тільки зараз. Працвник попередньо згоден написати заяву, щоб за 2 місяці йому утримали борг. Які слова мають звучати в його заяві? Чи потрібен в цьому випадку наказ? Які…

15

НК
Наталя, консультант
експерт
17.07.2026 | 22:32

Якщо працівник надає згоду на утримання зайво нарахованої зарплати, то достатньо оформити бух.довідку про факт виявленої помилки й отримати заяву від…Ще

БО
Бихун Олена Сергіївна
17.07.2026 | 19:09
Інше
Відповідь надано

Як розрахувати декретні та ЄСВ для працівниці у декреті

Добрий день! Допоможіть, будь ласка, розібратися і правильно розрахувати на прикладі. Підприємство резидент Дія Сіті. Співробітниця іде в декрет з 15.08.2026р. Її оформлено з 01.07.2026р. Оклад 65000 грн. Стаж за останні 12 місяців лише липень 2026р.(1 місяць) Загальний стаж 8…

6

ОК
Ольга, консультант
експерт
18.07.2026 | 17:32

Середньоденна розраховується виходячи із заробітної плати у розрахунковому періоді, з якої фактично сплачено ЄСВ (п. 2 Порядку № 1266…Ще

АН
Анжела
17.07.2026 | 18:04
Кадри
Відповідь надано

Як правильно врахувати стаж для П2 з електронної трудової

Вітаю! Як вірно порахувати стаж з електрон. трудової, щоб внести в П2. Навчання, догляд за дитиною до 3-х років, коли враховувати, а коли ні…

9

АК
Ангеліна, консультант
експерт
18.07.2026 | 18:09

Жодним нормативно-правовим актом не регламентовано порядок заповнення картки П-2.

На жаль законодавчо не визначено механізму заповнення картки П-2, тому…Ще

ІР
Ірина
17.07.2026 | 17:58
Кадри
Відповідь надано

Є відповідь АІ

Штрафи за несвоєчасне подання повідомлення про гіг-контракт у ДПС

Який штраф за несвоєчасне подання повідомлення або не повідомлення у ДПС про укладення гіг-контракту…

8

НК
Наталя, консультант
експерт
17.07.2026 | 23:47

За неподання або несвоєчасне подання повідомлення до ДПС про укладення гіг-контракту можливий фінансовий штраф у розмірі 1 МЗП.

Відповідно до ч. 1 ст. 23…Ще

ЯП
Передеро Яніна Вадимівна
17.07.2026 | 17:47
ЄСВ, ПДФО, ВЗ
Відповідь надано

Відображення сумісників у Д1: один рядок чи два

Працівник оформлений за сумісництвом (зовнішнє), на дві окремі посади. Як його відображати у Д1 Обєднаного звіту, одним рядком, чи двома - по кожній посаді…

4

ТК
Тетяна, консультант
експерт
18.07.2026 | 19:16

в одному рядку. В різних рядках відображають, якщо застосвується різна ставка ЄСВ, є відпускні, лікарняні, декретні,винагорода за ЦПД (тобто застосовують…Ще

ВІ
Віта
17.07.2026 | 17:45
Фермерські господарства
Відповідь надано

Оренда земельного паю і приміщення головою фермерського господарства

Добрий день. Чи може голова ФГ як фіз особа надавати в оренду свій земельний пай своєму ФГ? Також чи може голова ФГ як фіз особа надавати в оренду приміщення своєму ФГ?
Дякую…

3

ВК
Віра, консультант
експерт
18.07.2026 | 16:27

Так, голова фермерського господарства (ФГ) як звичайна фізична особа має повне юридичне право здавати в оренду своєму ж ФГ і свій земельний пай, і…Ще

ЕЛ
Елизавета
17.07.2026 | 17:42
Зарплата
Відповідь надано

Є відповідь АІ

Розрахунок лікарняних: стаж три роки та середня зарплата

Підскажіть , будь ласка, при розрахунку лікарняних, якщо стаж рівно 3 роки - це вже 60% розмір лікарняного?
якщо працівник прийнятий з 16 січня 2026 і захворів з 10 липня, зарплата за січень більше мінімальної і в додатку 9 ставиться 31 день стажу я рахую що вже є 6…

6

ТК
Тетяна, консультант
експерт
18.07.2026 | 19:12

так. Відповідно до ст 17 ЗАкону 1105 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1105-14#Text Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим…Ще

ІН
Інеса Чала
17.07.2026 | 17:37
Інше
Відповідь надано

Розрахунок збору за непрацевлаштування інвалідів: терміни та умови

Допоможіть розрахувати збір за непрацевлаштування інвалідів. В нас працює 12 людей, в т.ч. 1 за сумісництвом. Був інвалід у штаті, який звільнився 16.04.26р. Звітності станом на 17.07 ще нема, але сплатити підприємство повинно? в який термін…

6

ТК
Тетяна, консультант
експерт
18.07.2026 | 19:06

Форми звіту ще немає. Оскільки станом на сьогодні проєкт форми звіту ще не з’явився, його підготовка, оприлюднення та набрання чинності можуть…Ще

ЮЛ
Юлія
17.07.2026 | 17:26
ФОП
Відповідь надано

Оподаткування доходів ФОП на загальній системі: важливі нюанси

ФОП на 2-й групі спрощеної системи у 2023 році відвантажив товар та надав супутні послуги іншому ФОП (також на спрощеній системі). Після цього перший ФОП припинив діяльність, а згодом знову зареєструвався, але вже на загальній системі оподаткування. У 2026 році він отримав…

7

СК
Стефанія, консультант
експерт
18.07.2026 | 16:30

Так, це дохід ФОП на загальній системі у 2026 році, і зменшити його можна лише на фактично оплачені витрати.

Отримані у 2026 році кошти визнаються доходом…Ще

  • 1
  • 2
  • …
  • 27180

Популярне

Великий Бухгалтерський СемінарОсновні засоби і запаси: від отримання до списанняПідсумки тижня 06.07-10.07.2026
Усі популярні відео

Календар бухгалтера

Календар бухгалтера
  • Про нас
  • Долучитися до нашої команди лекторів
  • Долучитися до нашої команди редакторів
  • Долучитися до нашої команди консультантів
  • Замовити рекламу
Телефон
0 800 600 722 (безкоштовно по Україні)+380 97 297 22 77 Адреса: 04112 м. Київ, вул. Олени Теліги, 4
Emailinfo@7eminar.com
Наші соцмережі

Договір-оферта Політика конфіденційності

ТОВ "7ЕМІНАР УА", 2026 Всі права захищені

Використання та розповсюдження матеріалів дозволяється лише за умови отримання попередньої письмової згоди від редакції сайту 7eminar.ua

Головна Відео Консультації Документи